MENU

Китайська космічна станція впаде на Землю в ніч проти понеділка

3735 0

Китайська космічна станція Тяньгун-1 (Tiangong-1) впаде на Землю в ніч проти понеділка, 2 квітня, стверджують фахівці Європейського космічного агенстства, повідомляє BBC.

За останніми прогнозами, станція, ймовірно, ввійде в атмосферу близько 2:25 за київським часом. Утім, вчені зазначають, що похибка часу можливого падіння становить близько доби.

Читайте також: 5 технологических трендов, которые изменят нашу жизнь к 2023 году

Радше за все, Тяньгун-1 згорить в атмосфері, але частина уламків, таких як паливні баки й елементи двигунів, можуть впасти на Землю. При наближенні до поверхні китайська станція масою 8,5 тонн може розвинути швидкість до 26 тисяч км/год.

"Складно сказати, яка кількість уламків вціліє, адже Китай не розкриває модель станції", - зазначив Еліас Абутаніус із Австралійського центру космічних досліджень.

Китайські фахівці стверджують, що падіння станції не буде нагадувати катастрофу з науково-фантастичних фільмів. Це буде схоже на метеоритний дощ.

Читайте також: Первые полеты к Марсу запустим в 2019 году, — Илон Маск

Точне місце падіння передбачити неможливо. Європейське космічне агенстство вказує територію, яка простягається на великі відстані на південь і північ від екватора. Тобто уламки Тяньгун-1 можуть впасти де завгодно, від Нової Зеландії до США.

В ЄКА зазначають, що ймовірність того, що уламки впадуть комусь на голову, дорівнює ймовірності пережити два удари блискавки за рік.

Китай запустив Тяньгун-1 29 вересня 2011 року. З 2016 зв'язок зі станцією було втрачено.

 


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости