MENU

У Білій Церкві стоїть закинутою та руйнується унікальна пам'ятка Українського архітектурного модерну. ФОТО

3134 0

Біла Церква. Дендропарк "Олександрія". Складно уявити, але прямо поруч з Китайським містком та Турецьким будинком в наш час стоїть закинутою та руйнується унікальна пам'ятка Українського архітектурного модерну ( УАМ) - Комплекс будівель Білоцерківської насосної станції.

Збудована у 1928-29 роках . Проект виконав архітектор Микола Олександрович Даміловський ( р.ж. 1880- 1942) - відомий співець УАМу. До того в Білій церкві централізованого водопостачання не було. Населення міста користувалося водою безпосередньо з р. Рось без очистки. Насосна станція І та ІІ підйому та очисні споруди запрацювали у 1929 році і десятки років забезпечували місто питною водою.

Читайте також: "Стыд и позор" – Мочанов о состоянии "красного" корпуса КНУ имени Шевченко

Комплекс будівель ключає в себе - головний корпус насосної станції, корпус №2 ( електропідстанція), два відкриті резервуари та 2 криті, дві башточки ( входи до водозаборів). Всі будівлі та споруди виконані в стилі УАМ. Тут є великі та малі трапецієвидні вікна, прекрасна башта з двома заломами, дерев'яний, цегляний та бетонний декор у стилі УАМ, дахи з заломами та щипцями.

Пісня УАМу.. Маленький безцінний шедевр..... Ти не менш - зараз пам'ятка давно покинута і стрімко руйнується. Все, що змогли зробили вандали - розтрощили груби, вирвали дроти, винесли обладнання. Територія густо поросла чагарником та деревами. Аж не віриться, що все це відбувається у 10-20 метрах (!) від доріжок та споруд парку "Олександрія".

Читайте також: Як влада Хмельницького історичну знахідку просто засипає піском. ФОТО

Від парку територія відгорожана старим парканом з написом "Увага. Аварійна спроруда. Прохід заборонено". Ділянка під станцією належіть дендропарку "Олександрія". Тому мені ще не ясно - кому належать будівлі - дендропарку чи ТОВ "Білоцерківвода". Але, як би не було - унікальну, єдину в місті, пам'ятку українського модерну необхідно терміново рятувати ! Тут може бути павільйон дендропарку, музей водоканалу чи навіть кафе. Головне - врятувати !

Іван БИКОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости