MENU

Про великого вченого у людожерській країні

2615 0

Про День Космонавтики.

Я якось спитав у свого наставника, професора Рассела, що він думає про батька радянського космосу житомирянина Сергія Корольова.

Професор тяжко зітхнув і відповів:

— Корольов був геніальний інженер. Якби його не зацькували, він би створив такий прорив у космонавтиці, що ми б, напевно, випередили час років на п'ятьдесять!
— Тобто?

Читайте також: Вся история советской космонавтики – это одно сплошное разгильдяйство, преступная халатность и циничное душегубство

— Тяжко створити щось хороше для країни, Андрію, котра тебе ледь не вбила. Жити у постійному страху знову бути арештованим. Ну про яку науку може йти мова?
— Так, його арештували у 1938 році, тоді багато кого арештували за сфабрикованими обвинуваченнями
— Шість років каторги, Андрію! Бо зна де, у Сибіру!
— У Магадані.
— У пеклі, Андрію. Якби мене туди заслали, я б у той же рік помер. Мені у Новій Англії клімат здається прохолодним, а Сибір...
— Йому на допитах щелепу зламали... А він потім отримав нагороди з такою ж символікою, що носили ті, хто його засудив і відправив на каторгу. Але зараз у Росії Корольова шанують як великого вченого!
— Знаєш, Андрію! — професор зняв окуляри і почав нервово їх протирати — В нас на Флориді, по програмі МКС був у відрядженні один російський інженер. Я його запросив додому, ми смажили барбекю, пили пиво, і мова зайшла про Корольова.

Читайте також: Не Гагарін: коли в космос полетів перший космонавт

Знаєш, що він мені сказав? "Корольов має бути вдячний радянському уряду, котрий звільнив його о 1944 році, інакше здох би десь у болотах! А так його витягнули, дали квартиру і можливість працювати!".

Він має бути вдячним, Андрію! Це говорить інженер, з хорошою освітою! У XXI столітті! Він має бути вдячним тільки за те, що його не вбили! Той інженер сказав, що сталінський період "неоднозначний", що "час був такий", і так дальше.

Я тобі так скажу. Корольов великий вчений. Великий вчений у людожерській країні!

З Днём космонавтики вас.

Dorje BATUU


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости