MENU

Росія відкочується на десятки років назад

2600 0

Трамп каже правду: у порівнянні з Обамою те, що він зробив – є найбільш болючим для Російської Федерації. Це не означає, що він цього хотів і просував, але так вийшло.

Дійсно, планувалися нові санкції, про це ще минулого тижня сказала Ніккі Гейлі – постійний представник США при ООН. Вона є членом кабінету і звичайно, це була не просто її здогадка, це був анонс прийнятого рішення. Але буквально у неділю Трамп змінив свою думку, що стало несподіванкою для неї.

Чому Трамп це зробив – невідомо. Оскільки було задумано нанести удар по сирійським об’єктам, які були задіяні у виготовленні хімічної зброї і, відповідно, прийняти санкцій до російських компаній, які фактично допомогли сирійському режиму відновити спроможність виробляти хімічну зброю.

Читайте також: Американские "Томагавки" не дают покоя российским пропагандистам

Чи будуть найближчим часом введені нові санкції – складно сказати. Є велика кількість питань – і це не лише Сирія і Україна. Ще є втручання у вибори, кібератаки та інше. Тому скоріше за все протримається певна пауза, але деструктивна поведінка Росії не змінилась. Буквально минулого тижня німецькі спецслужби сказали, що відбулась масована атака на їх інформаційні і інші урядові системи в Німеччині. Росія не змінює свою думку. Звичайно, що через певний час буде необхідність знову її покарати за те, що вона зробила. А Трамп скоріше за все сподівається на відновлення діалогу, що він зможе вирішити більшу частину питань. І відповідно на цьому фоні він не хотів би додатково дратувати Путіна.

Хоча з іншого боку, Конгрес тиснутиме. Нещодавно були слухання, і міністр фінансів радив не вводити обмеження на боргові зобов’язання Російської Федерації, інакше це могло би дестабілізувати фінансові ринки. Тиск російських боргів, якщо їх зробити недоцільними, такими, що на західних ринках не будуть катуватися, з одного боку підірве Росію дуже суттєво, можливо навіть буде крах економіки, але з іншого боку, це негативно впливатиме на світову фінансову систему. Тому у Конгресі обережно до цього ставляться.

Отже, враховуючи поведінку Росії, санкції введуть, але коли – зараз важко сказати.

Читайте також: Что разбомбили в Сирии 14 апреля: основные и вспомогательные цели, погибшие россияне

Введення санкцій для Росії вже є болючим. Буквально сьогодні була інформація на російському ресурсі, що 70% компонентів російських супутників – закордонні. В Росії не можуть зробити власноруч майже нічого, окрім окремих видів зброї. Це результат, по-перше, інтеграції Росії в світову економіку, по-друге – неспроможності підтримувати власну науку і виробництво, і по-третє – фінансових обмежень.

Санкції діють надзвичайно болюче. Одним з результатів їх дій, стала втеча капіталу, що за чотири роки склало понад 250 млрд дол. Не маючи достатньо фінансових ресурсів, технологій та обладнання, Росія призупинила проекти освоєння енергетичних ресурсів Західного Сибіру та Арктичного шельфу.

Фактично Росія відкочується на десятки років назад з точки зору розвитку економіки. Певні процеси є незворотними, і навіть якщо завтра відмінять санкції, цей негативний фактор буде впливати на Росію десятки років.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Олександр ХАРА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини