MENU

"Парламентські партії витрачають державні кошти на відвертий самопіар" – лідер "Розумної сили" Олександр Соловйов

1258 0

НАЗК розподілило 128 млн 417,8 тис грн на фінансування шести парламентських політичних партій у II кварталі 2018 року з державного бюджету. Для порівняння, минулого року, Україна виділила 120 мільйонів гривень на підготовку до зимової олімпіади.

"На що парламентські партії витрачають отримані гроші простих українців? Такі величезні кошти, з кишень платників податків йдуть незрозуміло куди! Особливо якщо врахувати той факт, що парламентські партії повністю залежні від фінансово-промислових груп та своїх спонсорів. До того ж ефективність їх роботи дорівнює нулю – досить подивитися на макроекономічні показники України. Але ми, платники податків, прості громадяни України продовжуємо їх фінансувати. І виникає цілком логічне запитання: на які цілі витрачаються сплачені податки і чому ми повинні "годувати" всі ці партії?" – запитує лідер “РОЗУМНОЇ СИЛИ” Олександр Соловйов.

Закон, що передбачає фінансування партій з держбюджету був прийнятий ще у 2015 році, але повністю вступить в дію після наступних парламентських виборів – тоді розпочнуть фінансуватися усі партії, що набрали не менше 2% голосів виборців. Зараз же закон працює частково – фінансуються лише парламентські партії, що набрали від 5%. Прийняття цього закону було однією з умов, так званого, безвізового пакету.

"Коли цей закон був ще на етапі прийняття, було дуже багато дискусій, щодо мети його прийняття, – продовжує Соловйов, – Тоді громадськості роз’яснювали, що практичним завданням цього закону буде боротьба з корупцією та розбудова справжніх ідейних партій, а не їх симуляція, як це відбувається зараз. До того ж нам обіцяли, що ставка робиться, саме на розвиток нових молодих партій, адже отримання державного фінансування, дає змогу не шукати собі спонсорів і не працювати на їх інтереси. Нажаль, альтернативна ідея – прищепити нашим співгромадянам культуру прозорих партійних внесків, немала потрібної віддачі ні від політикуму, ні від широкої громадськості. Але в реальності, ми маємо і без того небідні парламентські партії, які ще й отримують гроші від простих українців, витрачаючи їх на відвертий самопіар, реклам, борди. При цьому позапарламентські незалежні партії не мають жодної фінансової підтримки з боку держави."

Як повідомляє прес-служба НАЗК, за рішеннями Національного агентства, політична партія "Блок Петра Порошенка "Солідарність" отримає кошти в сумі 32 млн 546 тис. 214 грн; партія "Народний фронт" – 33 млн 20 тис. 75 грн, партія "Опозиційний блок" – 14 млн 65 тис. 605 грн; Радикальна партія Олега Ляшка – 11 млн 106 тис. 858 грн, партія ВО "Батьківщина" – 8 млн 471 тис. 724 грн. Партія "Об’єднання "Самопоміч" отримає 16 млн 365 тис. 568 грн, а також додатково 12 млн 841 тис. 756 грн за дотримання передбаченого законодавством гендерного принципу.

Читайте також: Майбутні вибори в Україні: який саме лідер нам потрібен?

Нагадуємо, що за минулий рік, парламентські партії витратили 407 млн бюджетних грошей. І на рекламу було витрачено більше, ніж на заробітні плати та оренду приміщень. За даними КВУ, 13% цих коштів пішло на заробітні плати, 11% на оренду приміщень, 15% на матеріальні витрати та лише 16% на утримання місцевих осередків. Все інше було витрачено на різні форми політичної реклами. Найбільше витратила на власний піар "Радикальна партія" – 41% з отриманих нею коштів. "Самопоміч" – 38%, "Опозиційний Блок" – 33%, "Народний Фронт" – 30%.

Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

ПЕРСОНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини