Антисемітизм в Україні: міфи чи реальність?
Можна, звичайно, засуджувати американських конгресменів, що виступили із заявою щодо антисемітизму в Україні, і говорити про їхню низьку компетентність. Але конгресмен не зобов’язаний бути компетентним в усьому.
Проблема – не у їхній компетентності, проблема в українській ефективності. Ми не ведемо відповідної лобістської й роз’яснювальної роботи, яка б мала впливати на громадську думку у США. Не пояснюємо, що Бандера і Шухевич пов’язуються у сучасній українській свідомості із опором більшовизму, а не із колаборацією, а "Азов" – із захистом Маріуполя, а не із радикальними поглядами.
Читайте також: Хто в Європі не любить євреїв, або Чим може пишатись Україна
Всім цим потрібно займатися – і суспільству, і державі. Займатися, втім, не заплющуючи очей, і на історію, і на реальність. Ми не можемо викреслювати з власної свідомості чорних сторінок з історії ОУН, УПА та з життя їхніх очільників – і сподіватися, що інші це також зроблять. Ми не можемо не помічати радикалізму певних представників середовища "Азова" – і сподіватися, що інші це також не помітять. Заява конгресменів може не подобатися, вважатися необ’єктивною. Але це – важливий сигнал.
Читайте також: Як західні ЗМІ ширять російський антисемітизм
Час ставати дорослими. І наша війна не може бути вічним виправданням того, що ми не дорослішаємо, навпаки – вона має сприяти нашій зрілості, виваженості і вмінню не сприймати світ виключно у чорних чи білих фарбах.
Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки