MENU

Нова соціологія посилає важливий сигнал порохоботському оточенню Порошенка – юрист

1902 0

Декілька висновків з свіжої соціології «Рейтинг».

По-перше, радіти потраплянню Порошенка на 4-е місце у президентському рейтингу передчасно. Між шістьма кандидатами (Гриценко, Бойко, Порошенко, Вакарчук, Ляшко, Зеленський) усього 2,1% різниці, що є у межах статистичної похибки. Рейтинг Порошенка має досягти такого ж дна, якого досяг і Яценюк. Антирейтинг Порошенко зараз удвічі більше за усіх інших політиків і досяг -45%.

Читайте також: У Порошенка найвищий антирейтинг серед всіх політиків. ІНФОГРАФІКА

Це справедливо за його злочини проти України та гарний урок для усіх його авторитарних та корупційних практик. Тут є велика загроза в тому, що кампанія ще не повноцінно не почалась. Коли у хід підуть технології, гречка, великі гроші, і найважливіше фальсифікації, сила і адмінресурс, то ситуація ще не раз може перевернутись. 20% не визначились. Не варто розслаблятись.

По-друге, нова соціологія посилає важливий сигнал порохоботському оточенню Порошенка. Їм пора задуматись над своїм майбутнім. Папери і скріпи не горять, а чи хочуть вони тонути разом з шоколадним шефом – гарне питання. То, до речі, питання і для політиків, і для депутатів, і для блогерів, і для олігархів.

По-третє, цікаві перетікання електорату. Чергова і дуже успішна поява Вакарчука і Зеленського у рейтингах з цифрами по 7% (рейтинги довіри до них теж суттєво вище за інших) традиційно не понизила рейтингу Гриценка. Зате вже нижче 3% провалився Садовий, що знижує до мінімуму його президентські амбіції. Електорат поступово перетікає від Рабіновича до Бойка, що може свідчити, що московські куратори визначились з своїм кандидатом.

По-четверте, щодо парламентських. Тут ситуація дещо схожа з президентською паралеллю. Єдине, що в Вакарчука на відміну від Зеленського нема партії, а тому частина голосів перетікає до «Слуги народу» вже з 8%. Очевидно, що Коломойський вже робить ставку на цей проект, а не на «Укроп», що впав вже нижче 2%. БПП «впало» поки на 7-е місце, а «Самопоміч» навіть може не потрапити до парламенту.

По-п’яте, окрему увагу варто звернути на мотивацію голосування. Лише 11% голосують через ідеологію (це вдвічі менше за минулий рік), 49% голосують через економічні і соціальні ініціативи партій, 17% через симпатії до лідерів і 16% взагалі не знають чого вони за когось голосують. Що це означає? Половина виборців – це популісти, а ще 20% – чисті патерналісти-вождисти. Хоча нема в більшості партій ніяких ідеологій. Нема за що і голосувати. Половина зеки.

Читайте також: Тимошенко очолила рейтинг електоральних симпатій виборців

По-шосте, без виборчої реформи нам усе одно кришка, як і без реформи фінансування політичних партій. 15 травня провідні ГО та опозиція оголосили Всеукраїнську акцію "Ні!" Виборам за законом Януковича", що відбудеться в усіх обласних центрах України та 17 травня – у Києві під Верховною Радою. Вибори за старими правилами – це прямий шлях до обрання старих політиків.

Найкращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Oleksii ROHOVYK


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини