Чи братимуть в елітні заклади освіти дітей за місцем реєстрації
Після травневих свят офіційно стартує набір учнів у перші класи. Триватиме він місяць, і за новими правилами – жодних конкурсів та співбесід. Дітей у школи беруть за місцем реєстрації. У Києві ж нові правила почали випробовувати швидше, адже боротьба за перші класи точиться вже тиждень. Питання в тому, чи дотримуються міністерських правил в елітних закладах.
Політики, олігархи, бізнесмени та зірки. А поруч з учнями – охорона. Це типове перше вересня у Кловському ліцеї Києва. Чим приваблює це місце еліту країни? Ліцей державний, тож навчання, де-юре, безкоштовне. Вигідне розташування – центр столиці, урядовий квартал. Тож чадо на уроки можна завести, ідучи на роботу.
Читайте також: Как у нас будет внедряться поступление детей в школу по лотерее?
Потрапити сюди, навіть якщо ти мешкаєш поруч, завдання не з простих, не на камеру розповідають колишні учні. З цього року правила гри змінюються. Тепер у пріоритеті ті, хто офіційно живе поруч.
Було дуже багато скарг від батьків на ці ліцеї та гімназії, коли вони бачать цю школу з вікна, і не можуть в неї потрапити,
– прокоментувала можливість навчатись в елітних закладах радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.
Також право першості мають діти працівників школи та ті, у кого вже старші брат чи сестра там навчаються. Але чи будуть дотримуватись нових правил у елітних навчальних закладах?
У Кловському ліцеї спершу ведуть на екскурсію. Учні молодших класів навчаються у окремому корпусі. У першачків є ігрова кімната та кімната відпочинку з ліжечками. Розповідають, крім дітей можновладців, граніт науки тут гризуть і діти з сусідніх будинків. Олена Гоголь, голова кафедри початкових класів Кловського ліцею, зазначала, що в кожному класі були діти з мікрорайону. Ліцей називають родинним. Тобто, своїх дітей випускники також ведуть сюди на навчання, деякі залишаються тут працювати.
"Особисто в моїй родині це вже булде 5-те покоління, яке закінчує цю школу", – розповіла мама майбутньої першокласниці, випускниця та вчитель Кловського ліцею Ніна Начкебія.
Відмовлятись від традиції, хоч це і пряме порушення правил міністерства ліцей не збирається.
"Наша школа існує з 1900 року з великою ітсорією, великими традиціями, і тому випускники підтримують ці традиції. І, звичайно, другими йдуть діти випускників", – зазначила Олена Гоголь, голова кафедри початкових класів Кловського ліцею.
У департаменті освіти про рішення, яке школа прийняла ще взимку, вперше чують.
Я такої ідеї ще не чула. Ми вважаємо в департаменті, що все-таки потрібно довіряти педадогічному колективу. Вони мають право на якісь свої думки щодо прийому того хто у них навчався,
– запевнила директор департаменту освіти Києва Олена Фіданян.
У ліцеї таких досі не порахували, це за них це зробили у міністерстві.
"Там на території облуговування проживає аж 11 людей. Решта – вільні місця, і туди буде проводитись жеребкування", – сказала радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.
Читайте також: Новые правила приема первоклашек
Жеребкування відбуватиметься після зарахування тих, хто має право на першочерговий вступ. Його проводитимуть, якщо у школі залишаться вільні місця.
Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки