MENU

7 українців, чиї винаходи знає увесь світ

2055 0

Ігор Сікорський

Знаймотеся, це – творець гелікоптера! Київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський розробив проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості – у 1931 році. Після численних випробовувань 13 травня 1940-го український конструктор вперше підняв свою машину у вільний політ.

Читайте також: Київські школярі винайшли "вічні" блокнот та олівець

Опісля Сікорський отримав перше замовлення – й одразу для армії США. Загалом, фірма Сікорського (“Sikorsky Aircraft”) створила 17 базових літаків та 18 гелікоптерів. Також українець є автором літаків-велетнів “Ілля Муромець” (1913, Росія), Sikorsky S-29-A (США) та першого в Штатах літака-амфібії.

Йосип Тимченко

Український механік Йосип Тимченко спільно з фізиком Миколою Любимовим за два роки до відкриття братів Люм’єр розробив скачковий механізм “равлик”. Саме його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа.

Уже в 1893 році в Одесі показали два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тому цілком справедливо вважати батьком кінематографу саме українця, адже він випередив своїх західних колег.

Чому ж всі знають лише Люм’єрів? Є один прикрий нюанс: пристрій Йосипа Тимченка не був запатентований.

Євген та Борис Патони

Євген Патон – винахідник різних методів електрозварювання. Його методи й досі використовує весь світ. Ще в 1993 році під керівництвом сина винахідника Бориса Патона науковці провели експерименти, які довели можливість отримання зварного з’єднання різних м’яких тканин тварин способом біполярної коагуляції.

Пізніше почалися експерименти зі зварювання тканин видалених органів людини, що стало важливим відкриттям для медицини.

Іван Пулюй

Українець Іван Пулюй ще за 14 років до німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген, проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть.

Читайте також: У Києві стартував освітній проект, який надихне молодь не виїжджати закордон. ФОТО, ВІДЕО

Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентгенівський знімок людського скелета.

Сергій Корольов

Уродженеця Житомира Сергія Корольова вважають конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. Саме під його керівництвом було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, а в 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі.

Він також був куратором першого польоту людини в космос та виходу людини в космос.

Микола Амосов

Людина-легенда та визнаний геній медицини Микола Амосов. Цей хірург першим здійснив протезування мітрального клапана серця. Також він перший у світі ввів у вживання протезування клапанів серця, що мають антитромботичні властивості.

Також Амосов відомий як розробник власної системи зміцнення здоров’я. Його книга “Роздуми про здоров’я” була видана 7-мільйонним тиражем!

Марина В’язовська

Нещодавно світ вразила ще одна молода українська вчена: Марина В’язовська розв’язала одну з найскладніших математичних задач сучасності, над якою науковці ламали голову уже кілька століть.

Досягнення українки має велике значення для корекції помилок у мобільних телефонах, інтернеті й космічних дослідженнях. Зараз вона живе у Німеччині, бо досягти успіху в Україну, на жаль, дуже складно.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Україна для українців


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини