MENU

Як розвинути самодисципліну

1032 0

"Як розвинути самодисципліну" – дуже часте питання. У багатьох людей з одного боку є велике бажання отримати соковиті плоди самодисципліни, а з іншого – внутрішній протест проти будь-яких обмежень. Особливо це стосується обмеження у "шкідливих задоволеннях", які нібито роблять наше життя таким веселим і повноцінним.

Але це, звичайно ж, не так.

За своїм відношенням до самодисципліни ми ділимося на 3 типи.

Перший тип, почувши про самодисципліну (що припускає обмеження), нахмуриться і подумає: "Життя і так не солодке, від нього треба брати все, що приносить кайф, інакше навіщо взагалі жити!".

Нічого поганого в цьому немає. Багато хто так і живе: краще подвійне задоволення зараз із наслідками, ніж потрійне і без наслідків, але завтра. Вони не можуть чекати і не хочуть терпіти.

Читайте також: Ловушки времени: как не потратить жизнь впустую

Але, що цікаво, саме ці люди в підсумку терплять найбільше. Адже якщо не вмієш терпіти обмеження, створені самостійно для поліпшення свого життя, доведеться терпіти обмеження від самого життя. Відсутність грошей, хвороби, самотність, загублений потенціал – сумна плата за небажання відмовляти собі в тому, що руйнівне.

Другий тип людей – це ті, хто дивиться із заздрістю на вольових людей і шукає секретів мотивації, але продовжує жити, як раніше. Вони розуміють, що досягнення, успіх і справжнє щастя – це плоди самодисципліни і обмежень, але підсвідомість не готова відмовити їм в їх "шкідливих задоволеннях".

Десь глибоко всередині їм здається, що дисципліноване життя стане нудним, а вони перетворяться в успішних роботів. Природно, це викликає внутрішній саботаж.

Цей страх стає наслідком поширеної помилки - бажання "взяти себе в руки на повну" і зробити життєвий поворот на 360 градусів. Ці люди хочуть багато чого (з усіх 3 типів саме у них найбільше незадоволених цінностей), і тому вони дуже поспішають. "Із завтрашнього дня я – нова людина!" – думають вони. І їх чомусь кожен раз дивує і засмучує, що завтра вони такі ж, якими були вчора.

Маленькі регулярні дії у бік своїх цілей здаються їм тратою часу, якого у них мало, тому вони дуже поспішають грати в улюблену гру почати-зірватися-почати з початку. Як же виробити самодисципліну, коли ти завжди на старті?

А ось третій тип думає зовсім інакше. Вони не рвуться міняти все своє життя. По-перше, вони і так ніколи не сходять з лінії своїх цілей і бажань. А по-друге, вони інтуїтивно знають, що швидкі результати і різкі зміни можуть дорого обійтися. Вони впроваджують нові звички методично, з наполегливістю осла.

Для них досягнення – це не результат рішення, а їхня щоденна реальність.

Саме це і є самодисципліна: щоденні дії, що ведуть тебе до бажаного. І все стає так, як треба, коли ці дії перетворюються у рутину.

Сьогоднішня порада – для другого типу. Але перед самою порадою – короткий екскурс, чому найефективніше робити саме так.

Роберт Дільц у своїх "Нейрологічних рівнях" пояснив, що в кожному з нас є ієрархічно розташовані частини особистості.

Вони відповідають за:

1. місію (для чого я це роблю?);

2. ідентичність (хто я?);

3. цінності (чому я роблю це?);

4. здатності (як я роблю?);

5. поведінку (що я роблю?);

6. оточення (де, коли і з ким я роблю?).

Чим вищий нейрологічний рівень, тим потужніша нейронна мережа. З цього робимо висновок, що зміни можна і потрібно запускати з тих рівнів, у яких нейронна мережа слабша і "податливіша". Найідеальніший рівень для цього – "Поведінка". Саме на ньому (і тільки на ньому) можна підвищити самодисципліну, адже будь-який прогрес неможливий без контролю над своїми діями.

Тому саме зараз я пропоную вам запустити власний марафон самодисципліни тривалістю у 31 день. Він допомагає тренувати самодисципліну, побороти лінь і приносить просто шикарні результати.

Читайте також: Живи, будто ты уже умер

Умова лише одна: на період 31-го дня ви або додаєте якусь бажану дію в своє життя (виходжу на пробіжку, ходжу на курси, випиваю 2 літри води, роблю роботу відразу), або забираєте якусь небажану дію (не курю, не їм після 19, не дивлюся серіали).

Важливо! Додати або прибрати можна тільки одну дію. Це принциповий момент, який визначить здатність навчитися самодисципліни.

"Не відкушуй більше, ніж зможеш проковтнути".

Ось об цей момент і спотикаються всі перфекціоністи – відкусуючи шматок не по зубах, вони в підсумку давляться, відпльовуються і залишаються голодними.

Розвинути самодисципліну і волю можна тільки, власне, розвиваючи її. Це – процес. Якщо ж ви поставите метою виконувати всього лише одну дію в день, то тим імовірніше що ентузіазм від маленької перемоги спонукає вас зробити більше.

Підхід відрізняється від звичного одним нюансом: тепер метою стає сам процес. Відтепер мета – не пробігти марафон, а бігати по 2 км щодня; відтепер мета – не вивчити англійську, а вчити по 5 слів у день.

Ставити цілі на рівні дій, а не подій – це перший і вирішальний крок до повернення контролю над своїм життям. Тепер ціль значно ближче – вона у тому, щоб зробити цю дію сьогодні.

Всього лише одну дію, яке зробить вас щоденним героєм.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

 

Алуніка ДОБРОВОЛЬСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини