MENU

Кожного дня в Україні вмирає 9 людей через відсутність трансплантації

1318 0

Хочу повідомити дві новини — хорошу і погану. Хороша полягає в тому, що на наступному тижні, нарешті, на розгляд парламенту у другому читанні буде внесений мій законопроект № 2386а-1 “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині”, який був проголосований у першому читанні ще 21 квітня 2016 року.

Законопроект дає надію на порятунок життя понад 3400 українців, які щороку вмирають, так і не дочекавшись донора. Загалом трансплантації кожного року потребують близько 5000 людей. І для них пересадка органів – є безальтернативним способом лікування.

Читайте також: Україні потрібен працюючий закон про трансплантацію

Документ, який опрацьовувася до другого читання сотнями експертів – доведений до ідеального стану і враховує всі нюанси для створення гуманної, прозорої і ефективної системи трансплантації в Україні. Цим законом створюється повний ланцюг – від донора до реципієнта, що дозволить швидко здійснити необхідну операцію та врятувати людині життя.

Для запобігання будь-яким зловживанням у законопроекті передбачена “презумпція незгоди” та визначено низку категорій населення, в яких не можна вилучати органи за жодних обставин – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи, що загинули під час бойових дій чи від насильницької смерті.

Загалом, законопроект №2386а-1 відповідає найвищим міжнародним стандартам, враховує всі найдрібніші деталі і дозволяє Україні запустити створення ефективної та гуманної системи трансплантації вже найближчим часом.

Але є і погана новина: існує величезний ризик, що закон не приймуть з політичних мотивів. Наскільки мені відомо з попередніх консультацій, фракція “Самопомочі” не готова голосувати за нього до прийняття закону про антикорупційний суд, а Опозиційний блок, за словами його представників – через позицію своїх виборців на сході України.

У випадку, якщо законопроект, який розроблявся майже три роки із залученням сотень найкращих експертів з різних галузей, провалять – Україна ще на багато років залишиться однією з небагатьох країн світу, де відсутня система трансплантації, а люди вмирають не через відсутність донорів, а через недбалість та нездатність держави організувати систему допомоги громадянам.

Читайте також: З вікон видно, як везуть трупи. Забудовник будує прямо на території лікарні – волонтер

Тому я закликаю своїх колег – народних депутатів – відкинути всі політичні амбіції та розрахунки і зробити добру справу для країни – прийняти абсолютно аполітичний законопроект, спрямований на порятунок життя українців.

Кожного дня в Україні вмирає 9 людей через відсутність трансплантації. І кожна смерть буде на совісті тих, хто у своїх політичних торгах і ігрищах забуває про своїх співгромадян.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БОГОМОЛЕЦЬ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости