MENU

Нам треба відвоювати наших дідів у державного міфу Росії про "велику Перемогу" – журналістка

1872 0

Діди відвоювали нашу землю у нацистів? 

Тепер нам треба відвоювати наших дідів у державного міфу Росії про "великую Победу", який є основою і "головною скрєпою" російської ідеології. (Вже писала про це, вибачайте за повтор). 

Треба почати з одного дуже важливого кроку.

Дивіться. "Рускій мір" узурпував наше сакральне місце в Парку Слави у Києві – військовий некрополь. Треба перестати вдавати, що ми цього не бачимо чи, скажімо, не розуміємо, що відбувається кожного року 9-го травня на відрізку Арсенальна-Парк Слави. І нарешті забрати у ряжених побєдоносцев ексклюзивне право на Алею Слави з вічним вогнем. 

Читайте також: Чому я не святкую 9 травня

Як? Перепоховати туди прах українців з інших військових поховань різних воєн і армій, які боролись за Україну. І додати імена цих героїв до тих, які вже є на плитах. І справжніх героїв Червоної Армії, і воїнів УПА, і Армії УНР, і героїв Крут, і УГА. Тобто  усіх наших. І таким чином реконструювати Парк Слави так, щоб він став спільним Національним Пантеоном. Головним Військовим Некрополем України.

Подібне місце є у поляків у Варшаві на площі Пілсудського. Під колонадою Саксонського палацу є могила Невідомого солдата, на якій написано "Тут лежить польський вояк, полеглий за Вітчизну".

На колонах є вісімнадцять щитів з назвами найвідоміших битв Війська Польського. І урни з землею з 24 полів битв Другої світової війни. Вічний вогонь, почесна варта. Національний символ усіх поляків, невід’ємна частина польської історичної пам’яті. Там вшановують пам'ять усіх полеглих поляків, а не якоїсь однієї армії. 

Створивши цей спільний простір пам’яті, ми повернемо це місце і його сакральне значення, щоб туди носили квіти не Новінскій з «Українським вибором» Медведчука, а всі ми і наші діти.

Читайте також: Друга світова війна: протидіяти фальсифікації пам’яті

По-друге, це не дасть узурпувати пам'ять, не буде аргументів для маніпуляцій, що ми не даємо вшановувати героїв ВОВ. Загиблі воїни ЧА будуть частиною спільного Пантеону і ми вшановуватимемо їх разом з іншими, бо кожен них відав своє життя за свою землю, як би він її не розумів. А от «Бєссмертний полк» провокаторів туди вже не піде. 

Я розумію, що буде «вой и скрежет зубовный», буде погана "картинка" для російського ТБ, але все ж таки треба якось починати формувати цей простір пам’яті, бо інакше його далі захоплюватимуть наші вороги. Треба починати повертати наших дідів, збирати їх разом і не давати розколювати країну.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослава БАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини