MENU

Легалізація жіночої праці в шахтах – це крок до звільнення жінок гірничих регіонів від тотальних злиднів

1895 0

Чому легалізація праці жінок в шахтах – це крок до подолання бідності та колосального жіночого безробіття!

Після рішення Уряду про необхідність денонсації конвенції Міжнародної організації праці №45 про заборону жіночої праці на підземних роботах в шахтах, піднялась хвиля обурення. Не розібравшись в ситуації, дехто голосно кричить, що жінок мало не силою зганятимуть в шахти й перетворять на підземних рабинь. 

Насправді якраз навпаки! Це стане початком звільнення жінок гірничих регіонів від тотальних злиднів. 

Читайте також: Феміністичне рабство сучасної жінки

Жінки зможуть ЛЕГАЛЬНО працювати на підземних роботах, отримувати відповідну зарплату, розраховувати на пенсію та мати інші соціальні гарантії; 

Замість пекельно важких, але низькооплачуваних робіт на поверхні жінки зможуть влаштуватись на більш перспективні з точки зору матеріального забезпечення підземні роботи; 

Жінки шахтарських поселень отримують шанс на достойне забезпечення власних дітей, бо часто вони їх виховують без чоловіків. Й наша нормативно-правова база прирікає їх на злидні, адже закриває доступ до єдиної сфери, де можна отримати достойну винагороду. 

Жінки, які мали більше фізичне навантаження на наземних роботах, зможуть його зменшити, перейшовши до підземної праці. Для них це стане рятівною альтернативою. 

На жаль, критики такого підходу, як правило, дивляться на проблему з точки зору мешканців великих міст. Для них – офісних працівників – шахтарська робота – це колосальні фізичні зусилля. Так, це дійсно нелегка праця, але великим міфом є те, що наразі жінки в наземному форматі мають менше навантаження. Це зовсім не так. У вугільних котельнях чи на лісових складах вони працюють як прокляті за копійки та мріють про більш оплачувану роботу під землею. Денонсація конвенції МОП дає їм надію та шанс на виживання. 

Читайте також: Що таке фемінізм і чи потрібен він в Україні

Коли ми, наприклад, говоримо про реінтеграцію Донбасу, то треба не витати думками в хмарах й мріяти про абстракції, а вирішувати конкретні проблеми. Зайнятість населення регіону буде першою з них. Без її вирішення жодної успішної реінтеграції не буде. Тому рішення щодо скасування обмежень для жінок в трудовій сфері – це ще й крок до відновлення суверенітету України над своєю територією.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Ірина СУСЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини