MENU

Юристка: Холодницький підіграв друзям Пашинського. ІНФОГРАФІКА

4221 0

У листопаді 2017-го Генпрокуратура відзвітувала про чергову "безпрецедентну" конфіскацію в рамках розслідування "злочинної схеми Сергія Курченка", яка насправді виявилася черговою мильною бульбашкою у виконанні Юрія Луценка.

Слідство завершилось укладанням угоди з підставними особами, а не з бенефіціаром схеми – Курченком, якого підозрюють у використанні Одеського нафтопереробного заводу для ухилення від податків в особливо великих розмірах.

Згідно з угодою, начебто конфіскували нафтопродукти Одеського НПЗ, хоча на час рішення про конфіскацію самі нафтопродукти вже були продані, а гроші від їх реалізації розчинилися на рахунках друзів Пашинського. Держава від гучної псевдоконфіскації Луценка насправді отримала лише дірку від бублика та реальну загрозу виплатити кошти за незаконно конфіскований завод і нафтопродукти.

Така суто "паперова" конфіскація стала можливою зокрема завдяки зусиллям головного антикорупційного прокурора Назарія Холодницького.

Ще восени 2016 року НАБУ за погодженням із Холодницьким витребувало в Одеської поліції кримінальне провадження щодо злочинної схеми Курченка із незаконного транзиту нафтопродуктів. Вивчивши справу, детективи НАБУ побачили в ній перспективу та попросили в САП як процесуальних керівників визначити підслідність за НАБУ. Проте детективи двічі отримали відмову за підписом прокурорки Ольги Ярової, яка вже в березні 2017-го повернула справу назад до Одеської поліції.

Тоді перспектива була розслідувати не лише схему Курченка, а й схему розкрадання речових доказів після арешту – нафтопродуктів. Тому детективи паралельно з цим у січні 2017 року почали справу за фактом розкрадання нафтопродуктів, а також 880 мільйонів гривень, які отримали від їхньої реалізації службові особи ДП "Укртранснафтопродукт".

Читайте також: Війна антикорупційних органів перейшла в "підкилимну" фазу

Протягом місяця від дня реєстрації провадження САП не визначав у справі прокурора й урешті витребував справу собі та в результаті відмовився повідомляти детективам навіть про те, де фізично справа перебуває. Водночас відомості про справу зникли з реєстру досудових розслідувань.

Ми вже неодноразово описували схему розкрадання нафтопродуктів і коштів, і найцікавіше, що схема дійсно виводить до фігурантів, підслідних НАБУ.

Нагадаю, що сумнівно арештовані нафтопродукти продали без аукціону та за заниженими цінами бізнесменові Сергію Тищенкові з оточення "нарфронтівця" Сергія Пашинського. Проте навіть цієї заниженої суми держава не отримала, натомість зазнала, за даними СБУ, 250 мільйонів гривень збитків.

Так державне підприємство, яке займалося реалізацією цих речових доказів, – "Укртранснафтопродукт", як і підприємство "Укройлпродукт", яке "купило" здешевлені нафтопродукти, очолювали люди, наближені до бізнесмена Тищенка. Останній є також фактичним бенефіціаром банку, який обрали для розміщення коштів, де вони врешті й застрягли.

Читайте також: Найєм: НАБУ вдалося зруйнувати віру в непохитність "даху" й особистих гарантій перших осіб

Не секрет, що Тищенко є давнім другом Пашинського, й останній дуже довгий час всіляко намагався втрутитися в хід розслідування та допомогти вдало продати нафтопродукти своєму другові.

Крім того, у цій історії є ще один цікавий персонаж – Володимир Гаврилов, який очолював державне підприємство "Укртанснафтопродукт" у період реалізації нафтопродуктів. Він також ухвалював рішення про вибір контрагента для реалізації "доказів", банку для "виведення коштів". Саме наприкінці 2015 року його дружина – Лідія Гаврилова, отримала посаду головДержаудитслужби за квотою "Народного фронту" й тепер обвинувачується НАБУ в незаконному збагачені за придбане майно після оборудки з нафтопродуктами.

Очевидно, якби САП не завернув ці справи – відповідні підозри й обвинувачення могли б уже давно стосуватися справжніх крадіїв пального. Але тепер після "паперової" конфіскації Луценка навіть у разі потрапляння справи до НАБУ, розслідувати її стало безперспективно.

Крім того, це дало можливість кіпрській компанії-засновникові Одеського нафтопереробного заводу, Empson Limited, почати процедуру міжнародного арбітражу проти України. Компанія звинувачує державу Україну в порушенні прав іноземного інвестора, гарантованих договором до Енергетичної хартії.

Якщо кіпрській офшорці Курченка вдасться довести порушення, й суд ухвалить відповідне рішення, Україна буде зобов'язана виплатити цій компанії мільйони доларів за незаконно конфіскований завод та нафтопродукти.

Тобто через те, що Холодницький не дозволив НАБУ розслідувати справу належним чином, а ГПУ провело "псевдоконфіскацію", нам доведеться платити за вкрадені в нас же нафтопродукти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дар'я КАЛЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини