MENU

Котлети з антибіотиками: чи шкідливо це для здоров'я та чи варто тепер відмовлятися від м'яса

1469 0

Чи справді улюблені котлети всі ці роки були "напічкані" антибіотиками, як це впливає на здоров'я та чи варто тепер відмовлятися від м'ясних страв?

Використання антибіотиків на фермах і справді доволі поширена практика. Тварини отримують антибіотики не лише для лікування інфекцій, але й для їх профілактики, а також покращення росту.

Тому антибіотики можуть бути присутніми в м'ясі. Якщо їх понад нормою, то вони порушують кишкову мікрофлору чи викликають алергії, але це дуже малоймовірно. Адже зазвичай антибіотики виводяться з організму тварини із сечею.

Крім того, на виробництвах введення антибіотиків мають припинити за кілька днів до забою, і тоді їхній вміст в м'ясі мінімізований (https://goo.gl/mmmvjM) (https://goo.gl/q6n3pM).

Зазвичай, коли м’ясо тварини, що вживала антибіотики, потрапляє до продажу, там лишаються вже залишки, або уламки цих препаратів. Більшість з них потім знищується під час термічної обробки м’яса – смаження, варіння, приготування в мікрохвильовій пічці та запікання (https://goo.gl/2P3S6x).

Тому загрозу передусім становлять не антибіотики у м’ясі, а стійкі до них бактерії, які також там можуть бути присутні. Такі бактерії не вразливі до антибіотиків, а отже від хвороб, які вони спричиняють, вилікуватися дуже важко.

До першопричин формування стійких бактерій відносяться:

– надмірне використання антибіотиків у тваринництві,

– використання в субтерапевтичних дозах (коли дають “про всяк випадок”),

– застосування “людських” антибіотиків до тварин і недотримання санітарних норм на фермах.

Стійкі бактерії поширюються від тварин до працівників ферм, із гноєм і стічними водами – на поля, городину, в річки. Ці стійкі бактерії здатні передавати власні гени іншим бактеріям. Так гени стійкості до антибіотиків “тікають” з ферми – у великий світ, і поширюються навіть серед шкідливих для людини бактерій (https://goo.gl/QEaMHY).

Читайте також: Плохие продукты из магазина и рынка: как защитить свои права

Коли збудник хвороби має гени стійкості до певного антибіотика, тоді ним вже неможливо спинити інфекцію, і потрібно добирати інший препарат. Наразі існують бактерії із множинною стійкістю до антибіотиків, наприклад, збудники пневмонії та туберкульозу. (https://goo.gl/yKnpos) Якщо тенденція зі стійкістю бактерій продовжить набирати обертів, цілком ймовірно, що людство повернеться в часи, коли хвороби, які ми здавалося б вже побороли, знов забиратимуть мільйони життів.

Тому бути відповідальними у використанні антибіотиків – це архіважливо!

Іншою складовою в поширенні стійкості є самолікування людей антибіотиками, споживання їх без потреби, і недотримання курсів лікування (https://goo.gl/Jrdgia).

Тож фермерам варто використовувати антибіотики лише коли прописав ветеринар, і вживати санітарних заходів аби запобігти "втечі" генів стійкості з ферм (https://goo.gl/zU4kCG). А абсолютно всім слід перед прийманням курсу антибіотиків та під час нього завжди консультуватися з лікарем! (більше про те, як кожен може запобігти стійкості бактерій – https://goo.gl/w8481U).

Кінцевий споживач може заразитися стійкими до антибіотиків бактеріями радше із середовища, а якщо із м’яса, то в разі харчового отруєння, споживання недостатньо обробленої їжі або при контакті із сирим м’ясом (https://goo.gl/9kbDum)

Читайте також: 30 фактов о мясе, которые нужно узнать перед походом на пикник

Щоб захиститись від харчових стійких до антибіотиків інфекцій користуйтеся цими правилами:

–  Готуйте м’ясо до повної готовності

– Мийте руки після контакту із сирими м’ясом, птицею чи морепродуктами. Мийте також все кухонне приладдя

– Охолоджуйте їжу до +4 градусів протягом 2-х годин після приготування. Влітку – протягом однієї години

– Відокремлюйте сире м’ясо, яйця та рибу від інших продуктів

– Використовуйте різні дошки для продуктів, що їдять сирими, та м’яса і риби

– Мийте руки після контакту із тваринами, вольєрами тварин і птахів або їх фекаліями

– Повідомляйте про випадки кишкових інфекцій вашому лікарю
(https://goo.gl/UCCCBk

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини