MENU

Як навчитися пити воду

3651 0

Те, що треба пити багато води, знають всі, але навіщо і як правильно це робити – мало хто

Та й пити воду – сумнівне задоволення при нинішньому достатку набагато смачніших напоїв. Насправді, вода нам необхідна – для здоров'я, краси, гарного метаболізму, а навчитися пити її зовсім не складно.

Вода потрібна для роботи всіх органів і систем, включаючи систему травлення. А якщо добре працює шлунок, ви чудово почуваєтеся, у вас багато енергії, відмінний стан шкіри і немає стрибків апетиту. Вода необхідна для гарного метаболізму, вона активізує обмінні процеси, завдяки чому ми швидко худнемо і легко підтримуємо вагу в нормі. Вода виводить з організму токсини, а це прекрасне здоров'я і самопочуття. Для того щоб запустити процес переробки жирів, знову ж таки, потрібна вода, оскільки тільки насичені водою клітини можуть розчиняти жир. Крім того, при швидкому схудненні шкіра часто обвисає, і вирішити цю проблему можна вживаючи достатньо води.

Читайте також: Чому "диво-чаї" для схуднення не працюють

Багато пити потрібно в будь-який сезон, але в жарку пору року це особливо важливо, тому що ми втрачаємо більше рідини. Рекомендується випивати близько 2,5 літрів чистої води, причому соки, чай, кава, кефір та інші напої сюди не входять. Запам'ятайте – альтернативи чистій воді немає і бути не може. Навіть якщо це вода з лимоном, то, насправді, вже не вода, а їжа. Точно так само – фрукти і ягоди, хоча й містять багато рідини, чисту воду замінити не можуть.

Розрахувати мінімальне для вас споживання води можна за простою формулою: вагу множимо на 30. У спеку, під час тренувань, а також, якщо ваша робота пов'язана з фізичними навантаженнями, при яких підвищується потовиділення, потрібна додаткова кількість води (мінімум +500 мл). З потом виходить натрій, а зниження його вмісту в крові призводить до поганого самопочуття, викликає головний біль, можливі запаморочення, блювота, непритомність.

Багато пити не можна тільки людям із захворюваннями, при яких обсяг рідини в організмі повинен бути обмежений. Це, наприклад, гіпертонія і деякі інші серцеві патології, захворювання печінки, надниркових залоз, нирок, гіпотиреоз. Скільки пити при згаданих проблемах зі здоров'ям вирішується індивідуально, на консультації з лікарем.

Так як же навчитися пити, причому пити правильно? Вам допоможуть декілька простих правил. Відразу, як прокинулися, випивайте дві склянки води кімнатної температури. Це "запустить" травну систему, підготувавши її до прийому їжі. А також допоможе роботі шлунка.

Потім протягом дня пийте дві склянки води за 10 хвилин перед кожним основним прийомом їжі і одну склянку перед перекусом, та й взагалі перед будь-яким прийомом їжі, навіть якщо ви вирішили з'їсти цукерку.

Якщо пити воду до їжі, вона омиває стінки шлунка, знімаючи з нього слиз із залишками їжі. При цьому видаляється "старий" шлунковий сік і виробляється свіжий, що істотно покращує травлення.

Якщо ви будете пити перед їжею, до всього іншого, швидко схуднете. По-перше, прискориться метаболізм, а по-друге, наповнення шлунку водою викличе почуття ситості, тож у підсумку ви з'їсте менше. Проводилися наукові дослідження, коли люди, не змінюючи раціону, просто пили перед їжею, в результаті вони за місяць втрачали тільки за рахунок цього 2-5 кг.

А ось під час їжі пити не можна – ні воду, ні інші напої. Так їжа погано пережовується, а травлення починається в нас у роті. Організму потрібно "розуміти", що саме ми збираємося з'їсти і виробити відповідні ферменти для полегшення травлення. У підсумку засвоюється максимум корисних речовин, настає більш швидке насичення при невеликих порціях. Завдяки цьому втрачаєш зайві кілограми.

Крім того, якщо запивати їжу, в шлунок надходять занадто великі шматки не пережованої їжі. Вони не встигають перероблятися, і запускаються процеси гниття. Крім того, будь-яка рідина розбавляє шлунковий сік, і їжа перетравлюється довше. Організму доводиться виробляти в кілька разів більше шлункового соку і ферментів, оскільки вони вимиваються водою. Мало того, що органи травлення працюють на знос, виникають метеоризм, тяжкість в шлунку, розвиваються гастрит, панкреатит і печінкові захворювання.

Ще один важливий момент. Якщо пити під час або відразу після їжі, особливо напої прохолодніше кімнатної температури, їжа "пролітає" через шлунок, майже не затримуючись. Звідси – відчуття постійного голоду і переїдання.

В ідеалі пити воду після їжі можна тільки через годину. І потім без обмежень до наступного прийому їжі. Пити відразу після їжі зазвичай хочеться, якщо перебір із солодким, солоним або гострим. Якщо пити все ж нестерпно хочеться, прополощіть рот водою кімнатної температури: стільки разів, скільки потрібно для втамування спраги.

Щоб привчити себе випивати за день достатньо води, носіть з собою пляшку і відпивайте з неї маленькими ковтками. Дуже важливо регулярно поїти дітей: вони багато рухаються і, особливо в жарку погоду, вода з організму випаровується дуже швидко. Важливо розуміти, що пити ми хочемо далеко не завжди. Це пов'язано з індивідуальними особливостями передачі і сприйняття імпульсів у нервових клітинах. І бажання попити виникає або після прийому гострого, солодкого або солоного, або коли організм вже зневоднений і волає про допомогу. Коли ви звикнете пити регулярно, ви будете хотіти це робити регулярно.  

Варто врахувати, що кава і чорний чай не тільки не замінюють воду, вони зневоднюють організм. Ні в якому разі не можна запивати їжу чаєм – можуть розвинутися панкреатит і жовчнокам'яна хвороба. Танін в чаї швидко перетворює білок на ті самі камені, які потім збираються в жовчному міхурі.

Читайте також: Могут ли травы победить тревожность

Ні в якому разі не можна пити солодку газовану воду: консерванти, барвники пригнічують імунітет і провокують ряд захворювань. Крім того, солодка газована вода – прямий шлях до ожиріння: все одно, що їсти цукор. Причому газовані напої без цукру навіть небезпечніші. Цукрозамінники завдають фатальної шкоди здоров'ю і нервовій системі. Бійтеся газованої води з вітаміном С: в поєднанні з консервантом бензоат натрію (Е211) це потужний канцероген.

Крім води, між прийомами їжі, пийте зелений або трав'яний чай. Фреші не рекомендуються, оскільки овочі та фрукти краще споживати цілими, з клітковиною. Можна настояти смачну воду на лимоні і м'яті. Замість лимона підійде грейпфрут або апельсин.

Напої повинні бути трохи нижче кімнатної температури, але ні в якому разі не з холодильника: в спеку від холодних напоїв і їжі легко застудитися і захворіти на ангіну.

Пити чи не пити – вирішувати, звичайно, вам, але не забувайте, що вода дає нам красу і здоров'я. Здоров'я вам і жаги до життя!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тетяна ГОДАРТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини