MENU

Смартфон шпигує за вами. Як цьому завадити?

3362 0

Наскільки добре ви захищаєте свою "віртуальну особу" в смартфоні і соцмережі? ЕП склала рейтинг типових помилок користувачів і способи їх усунення.

В результаті стрімкого розвитку високих технологій ми почали жити подвійним життям — реальним і віртуальним.

Якщо в реальному житті ми звикли, виходячи з квартири, зачиняти двері на замок, а сумку у транспорті тримати "ближче до тіла", то наш "цифровий аватар" не такий боязкий, особливо коли мова йде про безпеку персональних даних.

Тимчасом наші персональні дані в цифровому світі давно стали ліквідним товаром. Чим вища його якість, тобто чим більше інформації про людину вдалося зібрати з відкритих джерел, тим вища його ціна.

Поки експерти міркують про абстрактні вигоди від роботи з "великими даними", американські компанії за допомогою "великих персональних даних" виборців впливають на вибори президентів США та інших країн.

У випадку з виборами президента легковажність виборців, які опублікували свої персональні дані, політичні уподобання, страхи, прагнення та інтереси, матиме для виборців майже непомітні наслідки.

Об'єктом формування громадської думки було багато виборців, а методи інформаційного впливу професійно маскувалися. А що трапиться з конкретною людиною, яка безвідповідально поставилася до збереження свого "аватара"?

Ці наслідки добре проілюстрував недавній випадок. Вікторія здала свій iPhone 6s в магазин "Цитрус", а через два місяці їй зателефонував чоловік і почав погрожувати розіслати інтимні фото дівчини усім її контактам.

Щоб допомогти уникнути таких інцидентів, ЕП склала список найпоширеніших помилок, яких люди припускаються під час використання смартфона, Facebook, додатків для обміну повідомленнями та публічних Wi-Fi-мереж. ЕП описує ризики, пов'язані з цими помилками, та шляхи їх усунення.

Топ-9 помилок користувачів Android-смартфонів

Смартфон — це сучасний переносний комп'ютер з найактуальнішою і найбільш чутливою персональною інформацією про його користувача.

Смартфон можна втратити на вулиці, його можуть украсти, він може розбитися, його можуть зламати як звичайний комп'ютер. Усі ці події можуть трапитися в будь-який момент, тому до них треба підготуватися заздалегідь. В іншому випадку ціна форс-мажору може багаторазово перевищити ціну самого гаджета.

Читайте також: Киберполиция: сегодня у нас около 80% раскрытий преступлений

Топ-10 помилок користувачів Facebook

Facebook — невичерпне джерело персональних даних користувача для тих, хто займається соціальною інженерією, для рекламних і маркетингових компаній, для фірм, які маніпулюють громадською думкою.

Соціальна мережа дозволяє завантажити свій профіль, хоча він може "важити" сотні мегабайтів. При цьому користувачі охоче проходять різні психологічні тести, надаючи незнайомим людям ще більше інформації про себе.

Топ-3 помилки користувачів месенджерів

Світова преса багато уваги приділяє темі безпечного листування у месенджерах з точки зору доступу до нього спеціальних служб. Однак більшу небезпеку становить захищеність самих користувачів.

Чотири помилки при роботі з публічними Wi-Fi-мережами

Безкоштовний доступ в інтернет через публічні Wi-Fi-мережі настільки ж зручний, наскільки і небезпечний. Вкрасти конфіденційні дані, які передаються публічною Wi-Fi-мережею, — справа кількох хвилин. Для цього потрібні лише ноутбук і дві спеціальні програми.

Читайте також: The Daily Beast: ФБР установило контроль над российской бот-сетью

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Всеволод НЕКРАСОВ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости