MENU

Куди відправити дитину влітку. Особистий досвід

1335 0

Якщо вам набридло кидатися між зрадою і перемогою, і ви заплуталися, що добре, а що погано, я пропоную подумати про важливіше — про дітей. Про це в блозі НВ пише Владислава Рутицька.

Що б не відбувалося в Україні зараз, яким би не був уряд, але майбутнє створюють наші діти. Я впевнена, що завдання будь-якого батька — інвестувати в свою дитину.

Тому склала добірку з декількох відмінних навчальних програм для дітей і підлітків, які пройшли мої діти. У мене двоє синів — одному 21 рік, другому — 13, і дати їм відмінну різнобічну освіту — одне з найважливіших завдань у моєму житті.

GoITeens —  IT для найменших

Давайте начистоту — ми не можемо обійтися без інтернету. Якщо я тримаю смартфон в руках частіше, ніж книгу, то мої діти — поготів. Тому правильним буде дати дітям IТ-освіту. Навіть якщо вони й не будуть розробляти програми, то хоча б основи знадобляться у різних професіях, від агросфери до журналістики. І, звичайно ж, такі знання допомагають розвивати логіку і здатність аналізу.

Читайте також: Как научить детей ладить друг с другом

На IT-курси беруть дітей выд 11 і до 17 років. Там дітей навчать програмуванню, роботі в графічних редакторах, а також навичкам спілкування. Найбільше мені сподобалося, що GoITeens використовує підхід проектного навчання. Вся нудна теорія відразу знаходить своє застосування у процесі розвитку проекту, будь то верстка сайту чи створення застосунків. Викладачі — люди з практичним досвідом в IT: розробники додатків та ігор, дизайнери, піарники і топ-менеджери.

Цього літа для підлітків 10-15 років запускається GoITeens City Camp — різноманітні літні тижневі курси — від доповненої реальності до відеоблогінгу.

"Майбутні" — курс за підтримки Києво-Могилянської бізнес-школи

Це курси як для підлітків, так і для батьків і вчителів. Молодших дітей вчать справлятися з їх дорослішанням, розуміти себе та оточуючих, а старших — урбаністики, конфліктології та бізнес-управління. Батькам покажуть, як виховати дитину без виховання і як не повторювати помилок, які робили з нами наші батьки. Плюс є п'ятиденна лабораторія для викладачів, де вони зможуть відійти від радянських підходів до освіти та протестувати сучасні та незвичайні.

Курс "Майбутні" знаходить в мені відгук, тому що вони розвивають дітей комплексно. Не вказують їм, що і як робити, ким бути, а дають знання і навички, щоб наші діти самі могли сформувати свою особистість. Дуже важливо, щоб індивідуальність дитини формувалася на основі її власного розуміння своїх сильних і слабких сторін. Намагаюся дотримуватися цього принципу і у вихованні моїх дітей.

Проекти від "FILM.UA Факультет" — для дітей, які хочуть стати акторами

Дивовижне місце. Тут мої діти вчилися ораторському мистецтву (яке важливе для дуже широкого спектру професій) і анімації. Але крім цих є й інші напрями: дітям розкажуть і покажуть, як зняти свій фільм, стати режисером, актором і актором озвучення.

Перевага цих курсів у прямому зв'язку з кіноіндустрією: зустрічі з режисерами, акторами, сама собою присутність у професійних студіях — мрія будь-якої дитини. Та що вже, я б сама хотіла доторкнутися до цього світу.

Після курсу помітила, що сини стали впевненішими в собі, а їх аргументація стала сильнішою.

Літній табір "Академії ШАГ" в Сіетлі — можливість відправити дітей в майбутнє

На продовження теми ІТ-освіти: "Академія ШАГ" організовує двотижневі літні табори в Сіетлі. У цьому місті знаходяться штаб-квартири або підрозділи найбільших світових компаній, і академія організовує туди екскурсії — в Microsoft, Google, Nintendo або Boeing.

Читайте також: 10 ошибок в воспитании детей

Крім того, на дітей чекає створення власних комп'ютерних ігор, роботів Лего і навіть друк на 3D-принтері свого проекту. Все це — в комфортних котеджах в лісі і власному навчальному кампусі.

До речі, все навчання — англійською, так що це ще й чудова можливість занурити дитину в англомовне середовище. Я помітила, що молодший син Андрій після повернення набагато вільніше почав спілкуватися англійською і мріє повернутися в Сіетл в офіс Microsoft.

"Компас" — екстрим, якого так не вистачає сучасним дітям

Це один з кращих форматів для дітей — наметовий туризм. Це реальний курс виживання на природі — як орієнтуватися на місцевості, розводити багаття, готувати їжу, в'язати вузли. Згодна, що в сучасних мегаполісах вміння відрізнити їстівні ягоди від отруйних навряд чи знадобиться (а в супермаркетах отруйних і не продають), але в цих вилазках головне не самі навички виживання. Там вчать будувати відносини з незнайомими людьми, працювати в команді, допомагати один одному, шукати вихід зі складних ситуацій, розуміти, що життя складається, зокрема, з труднощів. Це вихід із зони комфорту, який так потрібен нашим дітям.

До того ж, погодьтеся, нехай краще наші чада вихлюпнули свою енергію під наглядом досвідчених інструкторів, ніж десь у підворітті. А заодно й навчаться корисним навичкам.

Мої діти тепло згадують дружню атмосферу і відчуття близькості з природою. Тепер, Андрюша постійно розбиває намета у дворі і відповідає за розігрів вугілля для барбекю.

Читайте також: Ребенка не продашь на OLX: что делать с трудными детьми

В кінці цього червня "Компас", GoITeens, про який писала вище, і Червоний Хрест організовують тижневий курс з виживання на безлюдному острові Король недалеко від Києва. Молодшого сина вже записала.

Camp Up — триденний курс про економіку, політику і соціум

Ще одна відмінна ініціатива, повз яку я не змогла пройти. Попередні табори, про які я писала, мої діти вже відвідували, а в цей я відправлю їх вперше.

Там будуть розповідати про те, як стати відповідальним громадянином: чому майбутнє України залежить від молоді, як працює політика, що кожному потрібно знати про економіку і як підлітки можуть зробити Україну кращою. Все це — на повітрі і в ігровій формі. За три дні учасники створять імпровізовану партію і спробують перемогти на "виборах". Дуже цікаво як розкриють себе мої сини!

Курс створили громадська організація Scenario і BusinessViews — видання, яке спеціалізується на таких темах.

А які ще курси, школи і івенти для дітей і підлітків ви знаєте, куди відправляли своїх дітей? Пишіть в коментарях!

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини