В Італії до влади приходять вороги Європи
Формування уряду, в якому несистемні ліві сили будуть ділити відповідальність з правими популістами – виклик для Євросоюзу.
Після того, як президент Італії Серджо Маттарелла знову доручив кандидату популістів Джузеппе Конті сформувати новий уряд країни, не тільки ця держава, а й весь Європейський Союз входять в період нового політичного експерименту з непередбачуваними наслідками.
Сам факт формування уряду, в якому несистемні ліві сили будуть ділити відповідальність з правими популістами епохи Сільвіо Берлусконі – виклик для Євросоюзу. Але найголовніша проблема виникне, якщо популісти всерйоз будуть стурбовані виконанням своїх передвиборчих обіцянок.
Читайте також: Європейський крок назад: не варто звинувачувати виборців
Насправді для Італії – як би не цинічно це не прозвучало – було б краще, якби новий уряд обдурив своїх виборців. Тому що – як це завжди буває з політичною клоунадою – обіцянки "Руху п'яти зірок" і "Ліги" звучать заманливо, але ані грошей, ані інструментів для їхнього виконання у нового уряду немає. І не буде.
Один з можливих сценаріїв розвитку ситуації – "приборкання норовливих", як в популярному фільмі за участю Адріано Челентано. У Європи вже є такий досвід. У Греції при владі теж коаліція лівих і правих популістів, яка багато чого обіцяла своїм довірливим прихильникам. Але відмінність є. Грецькі популісти прийшли до влади на тлі справжнісінької економічної катастрофи. І їм потрібні були гроші для порятунку країни і власного порятунку.
Італійські популісти приходять до влади на тлі економічного підйому. Однак навіть одна їхня системна помилка може призвести до того, що підйом зміниться спадом і крахом. А грошей для порятунку Італії у ЄС просто немає. Італія – не Греція, її економіка – одна з найбільших в Європі.
Ще один непоганий вихід – сварка популістів між собою, коли одна партія пройдисвітів буде звинувачувати іншу в невдачах. Це зазвичай буває між тими, хто приходить до влади на власній брехні і чужий дурості. І тоді в Італії все ж таки пройдуть дострокові вибори, які дадуть шанс системним політикам і можливості виправлення помилок. Але перед цим безвідповідальні популісти все ж встигнуть наламати дров.
Читайте також: Італія на роздоріжжі: чим завершиться політична криза в країні
Звичайно, ці "дрова" ми побачимо не тільки у внутрішній політиці, а й у зовнішній. В обох партіях не приховують своїх симпатій до Кремля. "Ліга" – так взагалі партнер одіозної "Єдиної Росії", цього політичного серпентарію Путіна. Її лідер Маттео Сальвіні перед парламентськими виборами заявив, що для Італії було б краще, якби її лідером був би ... Путін. За скасування санкцій проти Росії виступали і в "Русі п'яти зірок".
Так що небезпеки я б не став применшувати. В Італії сьогодні до влади приходять справжнісінькі вороги єдиної Європи. І аж ніяк не друзі України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки