MENU

Одна з проблем українського ринку праці – надмірна кількість людей з вищою освітою

2487 0

Одна з проблем українського ринку праці – професійно-кваліфікаційний дисбаланс. Зокрема надмірна кількість людей з вищою освітою, яка не дає гарантій працевлаштування. Про це у інтерв'ю УНН повідомив в.о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко.

Читайте також: Визначено найкращі університети України

“Проблема також полягає у професійно-кваліфікаційному дисбалансі на ринку праці України. У центрах зайнятості таких великих міст, як Київ, Одеса, Харків, Львів до 90% безробітних, які перебувають обліку, мають вищу освіту. Тобто, сьогодні вища освіта не дає гарантій працевлаштування”, – сказав Ярошенко.

Як пояснив він, до служби звертаються люди з вищою освітою, які певний час не можуть знайти роботу, і їм пропонується професійне навчання за робітничими професіями.

“Слід зазначити, що у розвинутих країнах Європи лише 30% випускників шкіл навчаються у вишах, а всі інші йдуть до профтехучилищ, здобувають робітничі спеціальності. На виробництві вони займають середню ланку. І таким чином витримується баланс на ринку праці. Ми ж зараз маємо картину перевернутої піраміди – 70% випускників України здобувають вищу освіту. Батьки витрачають великі кошти, а молоді люди в результаті отримують розчарування”, – звернув увагу Ярошенко.

Читайте також: Чому в українській владі не з'являються лідери

За його словами, інколи українці виїжджають до інших країн не лише через більшу заробітну плату, а й через те, що не можуть знайти роботу за фахом в Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Alexey BOBRAKOFF


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости