Матвієнко: Змінити взаємини суспільства з державою ще можна в мирний спосіб
Сьогодні Україна не вперше постає перед необхідністю відмовитися від наявних способів управляння державою. Й у 1991 році, коли ми позбулися радянської влади, і за Помаранчевої революції, і за Революції гідності українське суспільство прагнуло породити новий, більш придатний для потреб його розвитку державний організм. Однак у нас знову і знову виходила подоба радянської влади, з її тоталітарним менталітетом та авторитарним правлінням. Додалася хіба що більш відверта, цинічна та всепоглинальна корупція.
Відповідь на питання про причини виникнення чергової хвилі потужного невдоволення владою полягає в тому, що й нинішня генерація нашої влади є таким самим "генетичним покручем" влади радянської, як і ті, що існували за Кучми, Ющенка, Януковича.
Проте сьогодні перед Україною постали незрівнянно більші небезпеки, ніж ті, що мали місце до Революції гідності.
Читайте також: Макаров: Українські політики всіх рівнів є досконалим відображенням українського суспільства
Війна, з її наслідками масових смертей і десятків тисяч інвалідів, руйнуваннями цілих міст; втрати частини суверенної території; загрози подальшого наступу російського агресора; мільйонами біженців-переселенців... А ще: зубожіння громадян; різке зменшення продуктивної частини населення внаслідок виїзду за кордон; катастрофічний зовнішній борг; безпрецедентне негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу; злочинність; безробіття; знищуваний російською пропагандою інформаційно-культурний простір України...
Хіба ж під силу "генетичному покручу" подолати ці виклики?
Риторичне питання, бо й сам собою той "покруч" є викликом. Але ж українська влада, нагадаємо, похідна від українського суспільства. Якщо це замкнене коло не буде розірваним, то Україна анігілюється – просто перестане існувати як соціум, країна, держава.
Читайте також: Показовий симптом нашого суспільства
Створення нової системи суспільно-державних взаємин в Україні ще залишається можливим у мирні способи.
Один із них сьогодні пропонує Юлія Тимошенко. У п'ятницю вона скликає Форум "Новий курс України". Передусім цей захід покликаний залучити до діалогу про майбутнє України не так політиків, а насамперед представників дієвої, компетентної громадськості й експертних спеціалізованих наукових спільнот. Метою форуму стане здійснення погляду на цивілізаційне місце України з нового ракурсу постінформаційного світу, ефективна пропозиція інноваційних форм співпраці українського суспільства з оновленою українською державою, їх обопільного органічного доповнення одне одного на основі сучасних уявлень про суспільний розвиток і суспільне благо.
Втілення ідеї оновленого суспільного договору є надскладним завданням. У сьогоденні – на межі нездійсненності. Та його реалізація є ексклюзивною альтернативою більш чи менш швидкому процесу одночасної деградації українського суспільства й української держави.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки