MENU

5 цікавих книжкових новинок для жінок

1454 0

Фото: ТСН

Ліризму, краси та несподіваних закрутів сюжету надають цій прозі саме вони — героїні нашого сьогодення.

У "жанровій" орієнтації книжок цього огляду насправді немає жодного "сексизму", адже чоловіки у них беруть таку саму участь в побудові "жіночого щастя", як і самі жінки. Утім, ліризму, краси та несподіваних закрутів сюжету надають цій прозі саме вони — героїні нашого сьогодення, для яких я зібрав цю добірку.

"Алі Сміт. Як бути вдома" (Фабула, 2018)

З одного боку, цей роман про любов і несправедливість — авантюрна історія про британського підлітка, дівчину Джорджію, яку кличуть Джордж, і в цьому проявляється гендерний момент оповіді. З іншого боку, маємо своєрідну притчу про "двох в одному", "злиття двох начал", "дві сутності в одному тілі". За сюжетом, мати дівчинки померла, сама вона живе з батьком в старому будинку і мріє, щоб той завалився.

Грає в слова, дратує свого психоаналітика, згадує померлу мати, зокрема поїздку з нею до Феррари для огляду фрески художника епохи Відродження — саме це було одним з випробувань, яке залишилося в пам'яті на все життя. І саме в ньому — ключ до "гендерної" розгадки роману. Тоді мати висунула гіпотезу, що художник, який намалював фреску, був дівчиною, і це заінтригувало малу героїню.

Читайте також: "Свобода слова против страха и унижения": о чем написал Шустер в своей книге

Друга частина роману — про подорож того самого художника, який потрапляє в наш час. Він вивчає побут героїні, ходить за нею, розглядає її дім і заодно розповідає про свою службу у герцога, який замовив йому фреску. Художник сприймає дівчинку за хлопчика, і це не дивно, адже гіпотеза матері щодо його власної статі виявилася вірною.

Ісабель Альєнде, "Там, за зимою" (Видавництво Анетти Антоненко, 2018)

Історія чілійської жінки, майстерно перекладена Сергієм Борщевським — це справжній калейдоскоп доль і життів. Героїня роману не так давно мешкає в нью-йоркському Брукліні зі своїм песиком, викладає в університеті за шестимісячним контрактом, варить юшку, "здатну підняти з могили мерця", і шукає заміну покинутому коханцю.

"У свої шістдесят два роки Лусія все ще неминуче плекала дівочі фантазії", — пояснює авторка, а сама героїня мріє завести роман з колегою, який здає їй помешкання, має старого батька і живе з чотирма котами. І лише аварія на засніженій вулиці, яка привела в їхню оселю молоду латиноамериканку, переплела їх долі, не давши збожеволіти на самоті.

Наче дивний камертон, дівчина змушує героїв розповісти свої історії, розповівши і свою, з братом-бандитом, злиднями і втечею на заробітки. Тож читачеві не вдасться занудьгувати серед карнавалу екзотичних історій та пригод, які чекають на трійцю, що несподівано об’єдналася зимової ночі у сонному Брукліні.

Дара Корній, "Сузір'я дів" (Віват, 2018)

З одного боку, ця "жіноча" історія — трагічний родинний епос на тлі затишних пейзажних замальовок, місцевих легенд і дівочих таємниць, які юна Василина змалечку звіряє лише своєму щоденнику. Здається, життя випробовує її на міцність, вірність та любов. Ще дівчиною вона побувала у психлікарні після смерті мами й батькової зради, тепер працює лікарем-педіатром. З іншого боку, маємо соціальну драму — трагічну історію про те, як Василина Коморовська була готова стати Василиною Базилевич, бо її Кирило був "той самий", і що з того вийшло.

Читайте також: 5 найцікавіших зарубіжних гостей "Книжкового Арсеналу-2018"

Як зауважив один з героїв, "не ситуація, а якась "Просто Марія" мексиканська", оскільки пристрасті розігруються в цьому романі, що нагадує трилер, навіть не шекспірівські. Адже українські роди так само не завжди родичаються, і нас чекає справжня драма — з приворотами на коханням, ворожінням на смерть та іншою карпатською демонологією. Загибелі, народження, зрада і спокута смертю — все, як у житті, але з детективною напругою і майстерним авторським стилем — ось що таке, це українське "жіноче" чтиво нашого сьогодення.

Ольга Деркачова, "Коли прокинешся" (Брустурів: Дискурсус, 2018)

Це незвичний, у певному сенсі навіть експериментальний роман. І жанрова його суть не у формальних ознаках, а в психологічному наповненні. Натомість експеримент, за сюжетом, поставило над героїнею на ім’я Марта саме життя. Можливо, тому його варто цінувати? Оскільки вже далі героїня експериментує і з собою, і з оточуючими — витримають чи кинуть все і підуть, як вже зробили це під час її сну? Може, це була така перевірка на вошивість, міцність та непам’ять?

"Уламки колишнього життя, колишніх людей, колишньої роботи. Все, що колись так лячно було втратити, валяється мотлохом-непотребом біля її ніг", — так описує своє існування героїня, яка щойно вийшла з коми, випавши з життя на шість років. А її чоловік  має нову дружину, сина, і всі живуть разом, бо чого соромитися…

Читайте також: Топ-5 книжок "Книжкового Арсеналу-2018", які варто купити

Хай там як, але після того, як все сталося, Марта народжується заново, потребуючи уваги, любові, зацікавлення у власній особі. Бо це справді страшно, коли дізнаєшся, що всі тебе поховали, одяг роздали, на роботі забули, а за стіною рідний чоловік кохається з іншою. Але все має змінитися, а також з’явитися той, хто, виявляється, був і причиною, і наслідком, і продовженням цієї драматичної історії.

Майк Вікінг, "Маленька книга люке" (Клуб Сімейного Дозвілля, 2018)

Про "жіночу долю" всі ми добре знаємо, натомість як щодо "жіночого щастя"? Автор цієї книжки, щоправда, шукає його для всіх, але, зрештою, поділитися з усіма радий. Адже він працює в Інституті дослідження щастя в Копенгагені, тож питання, на які він намагається дати відповідь, насправді цікавлять майже кожну людини в цьому світі.

Отже, що таке щастя? З розділів книги назвою "Гроші", "Здоров'я", "Доброта", "Довіра" потроху складається мозаїка цього химерного явища, але найбільш цікаві "живі" розповіді автора про його пошуки.

"У житті маленької Рити було лише три кольори: чорний, сірий і брунатний, — розповідають нам про одну з героїнь книги. — Одного разу її тато вирішив це змінити й узяв її на пошуки скарбів по всьому місту: вони шукали в довкіллі барви, красу й добро. Ця книга має таку саму мету: взяти читача на пошуки скарбів, спонукати знайти щастя й добро навколо нас, показати їх людям і поширити по всьому світу". 

Ігор БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини