MENU

Освіта та працевлаштування осіб з інвалідністю в Україні: статистика

2180 0

За офіційними даними сьогодні в Україні кількість осіб з інвалідністю становить 6,1% від усього населення. Це близько 2 мільйонів 800 тисяч людей. При цьому кількість осіб з інвалідністю працездатного віку, тобто від 18 до 60 років, складає 1 мільйон 478 тисяч. Працевлаштованими з них є лише 530 тисяч осіб. Не зважаючи на те, що кожного року кількість осіб з інвалідністю, що працюють, збільшується, загальна їх цифра не перевищує навіть половини всіх працездатних людей з особливими потребами.

Що стосується кожної окремої групи інвалідності, то осіб з показниками І-ї групи сьогодні нараховується близько 240 тисяч, ІІ-ї – 900 тисяч і ІІІ-ї – 1 мільйон 306 тисяч. Дітей з інвалідністю сьогодні близько 156 тисяч. За останні 5 років ця цифра зросла майже на 20 тисяч осіб.

Читайте також: Вдала інвестиція: спрощена процедура вступу для абітурієнтів із окупованих територій

Варто зазначити, що в порівнянні з минулим 2016-2017 навчальним роком, цьогоріч кількість дітей, що навчаються в спеціалізований школах збільшилася на 7%, а кількість учнів з особливими потребами в інклюзивних класах зросла на 53%. Такі показники свідчать про розвиток інклюзивної освіти, що є позитивним показником, проте – недостатнім.

Працюючи з людьми з інвалідністю майже 10 років, я встигла вивчити їх головні проблеми та потреби зсередини. Сьогодні ключовими питаннями в цій сфері є саме освіта та працевлаштування таких осіб. Проводячи власний моніторинг із залученням спеціалістів ВГОІ "Інститут реабілітації та соціальних технологій", я можу з упевненістю сказати, що сьогодні кількість осіб з інвалідністю є значно більшою, та досягає майже 3 мільйонів українців.

Читайте також: В Росії змінюють правила призову в армію

Проте не кожен з них має можливість навіть оформити необхідні документи, що підтвердили б його статус. Допомога та підтримка осіб з інвалідністю сьогодні має стати одним із ключових завдань для нашої держави, адже такі люди можуть працювати, досягати значних результатів у спорті та інших сферах, тим самим допомагаючи розвитку економіки країни та покращуючи імідж України на міжнародній арені.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Інна СИЛАНТЬЕВА


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости