Проблему ромів не можна вирішувати погромами – Москаль
Учорашній напад на ромське поселення на околиці Львова, в результаті якого один ром убитий і ще четверо важко поранені (усі мешканці Закарпаття), свідчить, що країна скочується до екстремізму.
А той факт, що подібні напади на ромські табори відбуваються регулярно і в різних куточках країни, наводить паралелі з нацистською Німеччиною – тоді члени воєнізованих і напівлегальних організацій так само громили ромські поселення і виглядали в очах великої частини суспільства захисниками арійської нації.
Читайте також: У Львові невідомі напали на табір ромів: є жертви
Різниця між тодішньою Німеччиною й теперішньою Україною в тому, що в нас такі погроми влада не підбурює. Водночас правоохоронні органи бездіють, а певна частина суспільства сприймає ці факти з мовчазною згодою. І це дуже тривожний сигнал!
Читайте також: Влада створила систему, де повага до закону та права людини є пустим звуком – юрист
Ми єдині в Україні відзначаємо Міжнародний день ромів на офіційному рівні. Не кажемо, що з ромами немає проблем, але вирішуємо їх шляхом інтеграції ромів у суспільство, а не погромами, побиттям (у тому числі маленьких дітей) чи вбивствами. Якщо ми обрали шлях у Європу, то мусимо вирішувати етнічні питання по-європейськи, у тому числі і з залученням правоохоронних органів, де це необхідно. А ксенофобія – це прямий шлях до ізоляції України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки