MENU

Президент Македонії відмовився підписувати угоду про зміну назви країни

1628 0

Президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати схвалену парламентом країни угоду про зміну назви країни на Північну Македонію. Зазначається, що рішення президента затримає, але навряд чи спричинить зрив домовленостей між урядами в Скоп’є та Афін, повідомляє Радіо Свобода.

В оприлюдненій 26 червня заяві адміністрація Іванова стверджує, що неконституційною є угода з Грецією, яка має на меті завершення 27-річного спору між країнами.

Читайте також: Подписано соглашение о переименовании Македонии

Македонські законодавці 20 червня проголосували 69 голосами за законопроект про ратифікацію угоди. Це рішення вимагало простої більшості в парламенті, що складається зі 120 депутатів.

Якщо парламент удруге схвалить зміни, президент Іванов не зможе заблокувати це рішення. Спікер парламенту Талат Джафері заявив, що депутати повторно проголосують наступного тижня.

У вересні в Македонії відбудеться загальнонаціональний референдум щодо назви, після чого грецькі законодавці також мають ратифікувати домовленості.

Читайте також: На карте Европы появится новое государство — Северная Македония

Суперечка між Скоп’є та Афінами бере початок з 1991 року, коли Македонія мирно відійшла від Югославії, оголосивши свою незалежність під назвою Республіка Македонія. Греція висловила заперечення проти назви Македонія, побоюючись територіальних претензій до її однойменного регіону.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости