MENU

Реалії української митниці: як вантажні авто перетворюють на легкові

4030 0

Я обіцяв вранці розібратись чому митниця класифікує реальні вантажні авто, які вантажні за визначенням виробників/заводів (митниця вважає, що вони не знають, що виробляють?), ДержтрансНДІпроекту – головного органу Мінінфраструктури та Експертної служби МВС, – як легкові авто?!

Дві причини:

1) З легкових можна взяти більше податків ( акцизу ТП ПФ при реєстраціі); 

2) Згідно Митного Кодексу ( стаття 7) ведення УКТЗЕД – це митна справа і прерогатива митників! Але ведення УКТЗЕД, а не визначення товарів, бо скоро сіль назвуть цукром, а цукор – сіллю! 

Розберемось! 

Категорія транспортних засобів( вантажний чи легковий?) визначається Органами сертифікації, заводами-виробниками у всьому світі згідно:

• Положень Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, підписаної 20 березня 1958 року в м. Женеві з поправками 1995 року (Женевська Угода 1958 року), до якої Україна приєдналась згідно з Законом України від 10 лютого 2000 року №1448 – III (Консолідована резолюція щодо конструкції транспортних засобів R.E.3);

Читайте також: Где в маршрутке самые опасные места и куда жаловаться на водителей-гонщиков

• Документів щодо затвердження типу транспортного засобу, виданих органами затвердження типу договірних сторін Женевської Угоди 1958 року;

Ще є наші документи...

• Постанова Кабінету Міністрів «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються» від 22 грудня 2010 року № 1166;

• «Порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання», затверджений наказом Міністерства інфраструктури України від 17 серпня 2012 року № 521, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2012 року за № 1586/21898, який розроблений у відповідності до Женевської Угоди 1958 року та Рамкової Директиви 2007/46/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 5 вересня 2007 року, що встановлює рамки для затвердження автотранспортних засобів та причепів до них, а також систем, компонентів та окремих технічних вузлів, призначених для таких транспортних засобів.

Згідно всіх цих документів ВСІ вантажні автомобілі органом сертифікації – ДержтрансНДІпроектом і Експертною службою МВС класифікується, як вантажні N1.

Однак, згідно всього лише пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) та Додаткових пояснень до товарної позиції 8703 за УКТЗЕД, які написала Держмитслужба для своєго внутрішнього використання, ця товарна позиція включає багатоцільові транспортні засоби, призначені для перевезення пасажирів та відкриту або закриту платформу для перевезення вантажів і такі транспортні засоби повинні класифікуватись у товарній позиції 8704, якщо максимальна внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, становить більше ніж 50% довжини колісної бази транспортного засобу, або, якщо транспортні засоби мають більше двох осей.

Читайте також: Кабмин готовит транспортную революцию

Також відповідно до листа Міністерства доходів і зборів України від 26.03.2014 №6983/7/99-99-24-02-03-17 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД», зазначено, що при визначенні внутрішньої довжини підлоги частини транспортного засобу, що призначена для перевезення вантажів, необхідно використовувати внутрішню (корисну) довжину підлоги вантажного відсіку.

Під внутрішньою (корисною) довжиною підлоги вантажного відсіку транспортного засобу типу «пікап» слід на думку митниці розуміти довжину, яка може бути використана для перевезення вантажу, без урахування ширини стінок вантажного відсіку та технологічних виступів.

Таким чином, митниця частину вантажних автомобілів класифікує в товарній позиції 8703 згідно УКТЗЕД, тобто як легкові! 

Таким чином, такі автомобілі вироблено – сертифіковано, як вантажні, але визначено митницею, як легкові, і СЦ МВС відмовляються реєструвати автомобілі, на які видано діаметрально протилежні документи, що спричиняє численні скарги та звернення громадян України – власників таких автомобілів. 

\А тепер подумаємо.. Що має більшу чинність? Женевська Угода 1958 року, ратифікована Україною; документи затвердження типу по цій Угоді; постанова КМУ і Наказ Мінінфраструктури? Чи звичайний Лист ліквідованого нині Міністерства доходів і зборів та роз'яснення для митників? 

Думаєте, що Женевська Угода та постанова Кабміну? Ні! Лист ліквідованого Мінздоху! Думаєте, що абсурд? Ні! Це – украінські реалії! 

І тому я буду просити зібрати термінову нараду за участі КМУ, ДФСУ, МВС, МІУ , ДержтрансНДІпроекту з метою термінового прийняття єдиної методики визначення типу транспортного засобу на основі підписаних Україною міжнародних Конвенцій та світової практики, а не на основі простого листа ліквідованого Клименківського Міністерства доходів і зборів!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олег НАЗАРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини