MENU

Казанжи: Відкриття першого магазину IKEA – найкраща ознака змін в Україні

1744 0

Ну що, ми дочекалися таки?

IKEA готується відкрити свій перший магазин у Києві у форматі City Shop – це коли крамниця буде невеликого розміру, а розташують її в центральній частині великого міста.

Перший раз IKEA спробувала зайти на український ринок 2005 року. Розповідають, що тодішній президент Віктор Ющенко ледь не особисто вказав на земельну ділянку, де могли бути побудовані склади для меблевої компанії. Компанія шукала 40-50 гектарів під Борисполем. Чиновники тоді розповідали, що довелося б вирубати ліс. Тому не домовились. А в компанії здивувалися, що в Україні земельні ділянки коштують чомусь утричі дорожче, ніж у Лондоні.

2007 року була друга спроба. IKEA підбирала місця ще в чотирьох містах – Дніпрі, Одесі, Харкові та Донецьку. Й одну земельну ділянку компанії все-таки вдалося придбати – 64 гектарів у Біляївському районі Одеської області.

Але й тоді нічого не відбулося. Неофіційно розповідали, що від шведів почали вимагати відкати. І в офіційному офісі жорстко заявили про нетерпиме ставлення до корупції.

Шведи чекали позитивних сигналів: економічного росту, підвищення купівельної спроможності населення, дерегуляції ринку, зняття валютних обмежень, вищого рівня захищеності прав інтелектуальної власності (в нас є багато компаній, які працюють під логотипом IKEA, але не мають до неї жодного відношення) тощо.

Читайте також: Політикам є чого повчитися в ІКЕА

У наступні роки саме тема IKEА стала своєрідним тестом для українських політиків на європейськість.

Те, що транснаціональна корпорація все-таки відкриває перший магазин, – найкраща ознака змін в Україні. І вже розпочато пошук персоналу.

Що кажуть експерти щодо входження на ринок цього гіганта?

Наш ринок чекають серйозні потрясіння. І саме IKEA стане стимулом для українського бізнесу. Вона принесе європейську культуру та стандарти у відносини роботодавця і працівника. Що таке відповідальність, прозорість, відсутність хабарів, відчують усі – постачальники, девелопери, конкуренти, інші роботодавці країни. І державні органи.

Отже, факти про IKEA, які я знайшла у відкритих джерелах:

1. IKEA – це не тільки меблі. Асортимент ІКЕА закриває практично всі потреби в домашньому інтер’єрі в цілому. А останнім часом доступна навіть послуга за індивідуальним дизайном.

Читайте також: Про що йшлося на зустрічі президента із підприємцями. ФОТО

2. Конкурувати з ІКЕА неможливо. Ніхто поки що не здатний забезпечити одночасно прогресивний дизайн, високу якість і прийнятну ціну. Не кажучи про інші сервіси. В одному "центрі демократичного дизайну" в ІКЕА зайнято 1500 осіб. Щорічно вони розробляють до 2000 нових товарів і 10 колекцій limited edition із запрошеними дизайнерами.

3. На щастя для тих, хто хоче жити по-старому, Україна – країна малих міст. Туди IKEA в найближчі роки не дійде. А наше населення немобільне і має традиційні смаки. Ну і з преміум-сегментом конкуренції не буде.

4. Але IKEA активно поширює свою експансію в онлайн. Хоча люди й люблять посидіти на дивані, перш аніж його купити. Тому в Києві буде інший концепт магазину – міні-IKEA і сервісний центр прямо в центрі міста. Такий вже є в Копенгагені.

5. Ефект IKEA як роботодавця змусить інші компанії вибудовувати нормальну систему стосунків усередині своїх виробництв, підвищувати сервіс тощо.

Не забувайте що ще один шведський гігант H&M зацікавився нашим ринком. І я вже бачила повідомлення, що на кінець серпня планується відкриття першого магазину в Києві.

До речі, в нас у країні присутні лише 30% світових брендів. І тут ми на 34-му місці серед 61 країни світу. Якщо будемо в першій десятці, то це означатиме безперечну й тотальну перемогу країни і людей, які вирішили назавжди попрощатися з бідністю та корупцією.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Зоя КАЗАНЖИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини