Батьки повинні залучити підлітків до фізичної активності, і ось чому
Дослідники з Ексетерського університету (Велика Британія) провели експеримент за участю підлітків і з'ясували, що посилена фізична активність в період дорослішання робить позитивний вплив на серцево-судинну систему.
Праця опублікована в журналі Experimental Physiology.
Читайте також: Не быть удобным. Почему очень важно научится хотеть
В експерименті брали участь 13 хлопців у віці від 12 до 15 років. Всі вони пройшли три випробування в випадковому порядку.
Перше: вісім пробіжок тривалістю в одну хвилину з максимальною аеробною швидкістю – 90 відсотків, час на відновлення – 75 секунд. Друге: біг середньої інтенсивності з 10-12 підходами по одній хвилині, час на відновлення – 75 секунд. Контрольним, третім випробуванням учені призначили відпочинок.
Контроль показників проводився під час тестів і після них через п'ять і 60 хвилин.
Через годину інтенсивних навантажень артеріальний тиск підлітків виявлялося нижче показників спокою – це явище відоме як гіпотонія, що виявляється внаслідок вправ. Однак після другого тесту гіпотонія не спостерігалася.
Артеріальний тиск приходив у норму в перші 20 хвилин. На думку вчених, ці показники свідчать про різні переваги під час занять спортом різної інтенсивності.
Зниження артеріального тиску при посилених навантаженнях в підлітковому віці може мати довгострокові вигоди в майбутньому, якщо є ризик виникнення підвищеного артеріального тиску.
Проте дослідники помітили, що вибірка невелика та не включає дівчаток. Крім того, вони використовували неінвазивні методи контролю, що могло вплинути на результати вимірювань.
Читайте також: Як виховати "одного на мільйон", а не "одного з мільйонів"
Тому вони продовжать подальше вивчення, розглянувши також підлітків з порушеннями роботи серця.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки