MENU

Як діяти при сонячних опіках: ніякої сметани чи олії

1976 0

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook розповіла, як правильно діяти при опіках шкіри.

"Складно сказати, чому люди колись вирішили: чим швидше я намащу опік від сонця сметаною, олією чи зубною пастою, тим краще мені стане. Адже це дуже погана перша допомога при такому опіку. Теж саме стосується кремів, мазів та пінок на жирній основі, як дексопантенол", – підкреслює Супрун.

Разом з лікарем-комбустіологом Вячеславом Назаренком урядовець радить, як правильно надавати першу допомогу при сонячних опіках. 

У залежності від ступеня опіку допомога також потрібна різна, від лікування в домашніх умовах – до звернення у медзаклад.

Читайте також: Чи потрібна нам засмага?

У будь-якому разі, насамперед, потерпілого слід перенести/перевести у прохолодне місце без доступу прямих сонячних променів. Далі:

1. Охолодіть опікові ділянки водою або прикладіть на 5 – 10 хвилин міхур з льодом чи інший холодний предмет.

2. При наявності опіків великої площі можна прийняти знеболювальні препарати (парацетамол, ібупрофен, німесулід).

3. Якщо є симптоми загального перегрівання – змочіть шкіру холодною водою, покладіть на великі судини (шия, стегна-пахові складки) міхур з льодом, загорнутий у чисту тканину, або холодні компреси. 

4. Далі пошкоджену шкіру можна обробити водорозчинними (!) препаратами – це тримістін, пантестін, мірамістин.

5. При утворенні пухирів слід накласти пов'язки зі стерильних перев'язувальних засобів з неспиртовими антисептиками (бетадин, хлоргексидин, декасан, октенісепт) та водорозчинними мазями. Поява пухирів та посилення болю можлива на 2-4 добу. При утворенні великих і/або множинних пухирів більш ніж 1 см в діаметрі – зверніться до медичного закладу.

Читайте також: Жертвы неудачных загаров. ФОТО

6. Пийте багато рідини.

7. Мастити уражені ділянки жирними кремами, мазями, вітамінними зовнішніми препаратами, пінними засобами можна з 5-6 доби після отримання УФ-опіків.

Є помилкова думка, що опік слід одразу обробити дексапантенолом, проте в міжнародних рекомендаціях надання допомоги під час опіку його немає. Жиророзчинні препарати створюють на шкірі плівку, яка перешкоджає вивільненню ексудату та порушує теплообмін, посилює набряк тканин, що в свою чергу погіршує стан постраждалого", – застерігає Супрун.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини