MENU

В медичних вишах пройде незалежне моніторингове оцінювання

1141 0

Цьогоріч вступити на медичні спеціальності "Стоматологія", "Медицина" і "Педіатрія" зможуть лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів – біології, хімії або математики. 

Мета цієї вимоги – відібрати студентів, які вмотивовані бути кращими спеціалістами. Тільки освічена людина, яка з початку вибору професії прагне вчитися і розвиватися, стане хорошим лікарем.

Читайте також: Вступ-2018: ТОП-6 помилок під час реєстрації електронного кабінету

І це лише початок комплексної трансформації системи медичної освіти. Нагадаю про ще кілька важливих змін в медичній освіті, які незабаром відбудуться:

1) Моніторинг якості освіти в медуніверситетах. У 2018 році в усіх медичних ВНЗ, які готують лікарів, пройде незалежне моніторингове оцінювання. Це дасть нам змогу оцінити якість сучасної підготовки студентів-медиків. Студенти складатимуть міжнародний іспит з основ медицини. Такий іспит також проводиться в країнах Європи, Північної Америки, Південної Америки, Азії, Африки. За його результатами ми виявимо можливі проблеми в підготовці та знатимемо, які навчальні програми університетам потрібно підсилити.

2) Система безперервного професійного розвитку лікарів. Вже цьогоріч офіційно визнаватимуться знання та навички, отримані під час участі у різноманітних тренінгах, стажуваннях, дистанційних курсах, а не лише в закладах післядипломної освіти.

Держава підтримуватиме мотивацію медичних працівників до професійного розвитку. Крім того, буде зруйновано монополію на курси додаткового навчання в академіях післядипломної освіти, які багато лікарів змушені були проходити “для галочки”. Натомість нові знання отримували раніше – під час закордонного стажування, участі у тренінгах чи дистанційного навчання. Тепер ці знання визнаватимуться офіційно – за них нараховуватимуться бали, які потім розглядатиме атестаційна комісія.

Читайте також: МОЗ звільнив Амосову з посади ректора НМУ ім. Богомольця

Освічені та високопрофесійні медики - це головний ресурс охорони здоров’я. Тому вчитися ставатиме складніше, але в результаті це колосально підсилить всю українську медицину.

3) Єдиний державний кваліфікаційний іспит. Студенти-медики, які здобувають ступінь магістра, здаватимуть Єдиний державний кваліфікаційний іспит. Запровадження такого іспиту стимулює медуніверситети оновлювати свої навчальні програми, викладачів – підбирати актуальну літературу, студентів – вчитися. ЄДКІ унеможливлює “заучування” відповідей, корупційні ризики.

Один із компонентів іспиту – міжнародний тест з основ медицини – доставляється з США до аудиторії у закритому вигляді. Після його проведення – передається в США для перевірки незалежними експертами. Питання ніхто не знатиме завчасно. З впровадженням ЄДКІ лікарський диплом неможливо купити.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини