MENU

Історична окраса Боярки може зникнути. ФОТО

7988 0

Колишній дачний будинок інженера Миколи Максимовича.

Потужний потяг заможного та середнього класу міського населення до комфортного відпочинку та розбудова залізниці призвели до виникнення цілої плеяди дачних селищ, що наче намистом вкрили околиці Києва майже в усі сторони.

Пропоную розглянути забудову царської доби колишнього дачного селища під Києвом Боярки, яке відзначається комплексністю та порівняно доброю збереженістю. Поки що...

Стан першої пам’ятки, яку ми розглянемо, сумний та може призвести до втрати будівлі, що є окрасою Боярки. Не зважаючи, що на мапі Гугл будинок позначено як – садибу Драгомирових, згідно з адресною та довідковою книгою «Весь Кіевъ» за 1911 р. ця ділянка за адресою вулиця Хрещатик, 20 належала інженерові Миколі Максимовичу. Видатний вчений гідролог, інженер шляхів сполучення та архітектор міг збудувати цей дачний будинок, найпевніше, у 1890-их до 1902 року, оскільки власний міський особняк збудував на Фундуклеіівській вулиці у 1888 р.

Читайте також: Що ми можемо відкрити для себе та світу на Поштовій площі у Києві. ВІДЕО

Син професора Київської духовної академії запроектував та збудував найбільшу у Російській імперії Києво-Оболонську річкову гавань, досліджував Дніпро (2-ох томна монографія), звів кілька будинків у Києві. З 1902 року очолював Варшавський округ шляхів сполучення, а з 1907 – член інженерної ради та керуючий водними шляхами Центрального управління Міністерства шляхів сполучення Російської імперії.

Двоповерховий дачний будинок зведено у псевдоросійському стилі у дусі т. з. «ропетовщини», що у зворотньому порядку вплинула на народне будівництво у великоросійських губерніях, а у 20 ст. стало асоціюватися з російським національним стилем у дерев’яному будівництві. Фасад прикрашався (але й переобтяжувався) різьбленими елементами, малюнок яких часто запозичувався з народного декоративно-прикладного мистецтва, що переносилися на фасад.

Читайте також: В Ізяславі зникає унікальний палац Санґушків. ФОТО

Цей стиль у своєму дерев’яному варіанті отримав значне поширення серед дачних будівель, як своєрідна відповідь на пануючі в Європі «швейцарський» та «норвезькі» стилі у архітектурі вілл та санаторіїв курортних містечок.

Перший поверх цегляний, другий дерев’яний.

До останнього часу у колишній дачі Максимовича був дитячий санаторій.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон КОРОБ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини