Торговельної війни між США і ЄС не буде
Вчора була сенсаційна інформація. Торговельної війни між США і ЄС не буде.
Дональд Трамп на спільній з президентом Єврокомісії Жаном Клодом Юнкером прес-конференції оголосив, що США і ЄС почали переговори по врегулюванню тарифних питань. Зокрема, по тарифах по сталі і алюмінію, які встановили США для ЄС і це викликало хвилю критики, мовляв, Трамп починає торгівельну війну. Отож, торгівельної війни не буде. Давши копняка ЄС, Трамп змусив об'єднання піти на переговори.
Тарифи по сталі і алюмінію Трамп розглядав також як інструмент впливу на Німеччину, яка будує в обхід України газопровід "Північний потік-2". Він під час візиту до Німеччини кілька місяців тому пропонував Меркель відмовитися від будівництва в обмін на незапровадження нових тарифів. Меркель відмовилася. Тарифи були запроваджені. Тепер відбуваються переговори на цю тему.
Можна припустити, що США далі наполягатимуть на відмові від "Північного потоку-2". В них ще не всі інструменти задіяні.
Вони можуть, згідно закону про санкції, запровадити санкції проти фірм, які співпрацюють з Росією в енергетичній сфері.
"Північний потік-2" суперечить інтересам США, які хочуть заповнити ринок Європи своїм скрапленим газом. Це також суперечить інтересам України, бо цей потік позбавить нас левововї частки транзиту.
Читайте також: Найбільше досягнення Путіна після зустрічі із Трампом
Існує думка, що наявність труби на території України стримувала Путіна від більш масштабної війни. Якщо газ піде в обхід, то цей стримуючий фактор відпаде.
Раніше, даючи копняки НАТО, Трамп домігся, щоб країни члени організації пришвидшили виконання своїх зобов'язань по доведенню оборонних витрат до 2 відсотків ВВП.
Діяв він не вельми делікатними методами, як і у випадку з "війною" з ЄС.
Тим не менше, результат є. Навіть критичний до Трампа "Нью-Йорк Таймз" опублікував редакційну статтю під назвою "Трамп домігся від НАТО все, що колись намагався Обама". Певне, з тарифною "війною" буде та сама історія.
Врегулювання тарифних питань цілком може прив'язуватися до ПН Потоку-2. Нам лишається тримати кулаки і стежити, щоб так і сталося.
Як на мене, "Північний потік-2" – свідчення лицемірства старої Європи. Її військова структура НАТО оголошує на недавньому саміті Росію своїм ворогом і в той же час Німеччина налагоджує з нею бізнес, який увіллє до Росії величезні кошти.
Читайте також: Захід на порозі нових викликів і загроз: що далі?
Можете не сумніватися, що Москва використає їх не для збереження миру. Так само європейці заволали, коли Трамп вийшов з ядерної угоди з Іраном. Це стался після того, як стало відомо, що Тетеран продовжує ядерні розробки. Себто європейці воліли заплющувати очі на цей факт, який становить небезпеку для всього людства.
Але за "Північний потік-2" критикують Трампа. Мовляв, він діє не так і не тими методами. Себто відбувається підміна понять. Винна не Меркель і її лицемірні бізнес-посіпаки на зразок Шрьодера, якийна службі у "Газпрому". А винен Трамп, який протистоїть їхній діяльності "не тими" методами.
Ну це в нього дипломатія така, яка відрізняється від традиційної. Він не вдається до напівтонів, а простодушно називає речі своїми іменами. Якщо це приносить успіх, то чому?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки