Найбільше досягнення Путіна після зустрічі із Трампом
За останні дні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і начальник російського Генштабу Валерій Герасимов зустрілися вже із трьома світовими лідерами. Спочатку вони літали в Єрусалим і проводили переговори з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху. Потім у Берліні спілкувалися з федеральною канцлеркою Анґелою Меркель. І нарешті Париж, де Лаврова й Герасимова прийняв президент Франції Еммануель Макрон.
Ці зустрічі і є головним наслідком саміту президентів США та Росії Дональда Трампа й Володимира Путіна в Гельсінкі. Прикметно, що на спільній прес-конференції президентів не було взагалі ніякої конкретики. Однак після неї Путін звертається до Нетаньяху, Меркель і Макрона та просить їх зустрітися із російськими візитерами. Причому – в абсолютно безпрецедентному форматі: міністр закордонних справ і начальник Генштабу.
Читайте також: Захід на порозі нових викликів і загроз: що далі?
Якби візитери вирушили тільки в Ізраїль, це цілком відповідало б логіці переговорів Трампа й Путіна – гарантування безпеки Ізраїлю та відведення військ Ірану від Голанських висот було однією з головних публічних вимог Трампа, й Путін теж говорив у Гельсінкі про необхідність гарантувати безпеку єврейської держави.
Але поїздки до Берліна й Парижа демонструють, що мова йде про пошук куди широкомасштабніших домовленостей. Причому не тільки щодо Сирії, але й щодо України, як вказують практично всі офіційні повідомлення після цих зустрічей.
При цьому взагалі не зрозуміло, що відбувається, про що говорять. Навіть після зустрічі в Єрусалимі, з якої з'явилася найбільша кількість витоків, ми не зрозуміли, хто що пропонував і хто на що погоджувався. Міжнародні агенції стверджують, що прем'єр-міністр Ізраїлю відкинув російську пропозицію про відведення іранських військ на 100 кілометрів від Голанських висот. Ізраїльські джерела вказують, що Нетаньяху нічого не відкидав, навпаки – вимагав відводу іранців на 100 кілометрів із подальшим відходом з Сирії. Але це хоча б щось!
Читайте також: Контакти Трампа й Путіна посилюють жорсткість конгресменів
Про результати переговорів російського міністра закордонних справ і начальника Генерального штабу в Німеччині та Франції невідомо взагалі нічого! Думаю, не тільки нам – але й українській владі.
Хіба це не можна вважати найважливішим досягненням Путіна після зустрічі з Трампом? Світова політика стає корпоративною, не тільки громадян, але й цілі держави інформують про результати консультацій або не інформують узагалі. Про нашу долю знову намагаються домовитися за нашою спиною.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки