Насильницька смерть медиків в Україні
"Небесний медсанбат на вічнім чергуванні
Не за війну — за мир був подвиг ваш останній..."
О.Євтєєва
У 2014 році Росією було анексовано частину території України — півострів Крим та розпочалась військова агресія на сході України, за час якої загинуло вже понад 10000 осіб.
В цих умовах українські медики надавали медичну допомогу на території Донецької і Луганської областей військовим та цивільному населенню.
Нами було проведено величезну роботу, в ході якої зібрано вичерпні докази і дані про кількість загиблих медиків та причини їх смертей.
Загалом за період 2014-17 років було отримано данні про 104 загиблих медиків в зоні проведення АТО.
Читайте також: Свідома диверсія або повне професійне невігластво
За професією та рівнем освіти 14% загиблих були лікарями, 21% — фельдшерами та медичними сестрами, 59% — санінструкторами і санітарами, 5% — командирами евакуаційного відділення та 1% - водіями санітарного транспорту.
60% загиблих були солдатами і прапорщиками, 21% — сержантами чи старшинами, 12% — молодшими і старшими офіцерами, 7 % — волонтерами.
47% загиблих склали особи у віці від 31 до 40 років, 31% — від 21 до 30 років, 2% — молодше 21 року.
94% загиблих — чоловіки, 6% — жінки.
Серед причини смерті медиків — 91% — це поранення, в тому числі від артилерії, влучення протитанкових крилатих ракет у транспорт, снайперського обстрілу, підриву на міні, ножових поранень тощо. Самогубство та інфаркт склали по 1%.
Варто зазначити, що згідно з Мінськими домовленостями, що є мирними 4-сторонніми домовленостями, узгодженими у лютому 2015 року лідерами України, Росії, Франції і Німеччини, заборонено використання великокаліберної артилерії, але серед причин загибелі медиків вона складає 19,6% і ще 2% — це влучення протитанкових крилатих ракет у санітарний транспорт.
Попри домовленості про режим припинення вогню, у 2015-2017 роках загинуло 55% медиків від загальної кількості загиблих.
83% медиків загинули на території Донецької і Луганської областей — безпосередньої території військового зіткнення — від травм, не сумісних з життям, 17% — померли вже на етапі подальшої медичної допомоги.
В родинах загиблих залишилось 46 дітей.
Читайте також: Бегство российских врачей из оккупированного Крыма
Наведені факти свідчать про насильницьку природу смертей медиків в 91% випадків та про низьку ефективність виконання Мінських угод країною-агресором.
Використання цієї інформації є важливим на дипломатичному рівні, під час міжнародних перемовин нашими дипломатами.
Для вшанування пам'яті наших загиблих побратимів у серпні разом з ГО “Громадський інформаційний простір”, ГО “Медики Майдану” та Музеєм революції гідності плануємо відкриття виставки, присвяченої безсмертному подвигу наших друзів і колег — загиблих українських медиків, нашому небесному медсанбату...
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки