MENU

Влада хоче знищити серце столиці задля власної вигоди – Юрченко

1323 0

3 серпня в приміщенні департаменту містобудування та архітектури КМДА пройшов невідомий захід, на якому обговорювали майбутню реконструкцію вулиці Хрещатик. Захід мав офіційний статус, оскільки проходив в залі обговорень профільного департаменту, на нього були запрошені як нинішні, так і колишні представники влади.

Організатором події виступило КП "Київські парки" та пан Станіслав Дьомін, якого пов'язують з заступником голови КМДА Олександром Спасибко.(Нагадаю, нещодавно в Спасибка забрали левову частку повноважень і передали 
новому заступнику голови КМДА, яким став забудовник пан В'ячеслав Непоп. По суті, він став курувати все будівництво в місті.

Читайте також: Зайчик Дюрера. Чи будуть в Україні священики займатися хрестинами, вінчаннями та спасінням душ

Тепер Непоп відповідає за діяльність Департаменту будівництва та житлового забезпечення та Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва. Спасибко залишили лише Департамент земельних ресурсів, Департамент містобудування та архітектури та Департамент з питань реєстрації та Державного архіву м. Києва).

Для розуміння: комунальне підприємство, яке організовувало захід, не має жодного відношення до будь-яких парків і було створено Віталієм Кличко. На збори в приміщенні департаменту також запросили громаду. Представниками громади виявилися нікому невідомі "громадські активісти", які були запрошені для створення картинки "ніби погодження з громадою вирішення важлих і стратегічних для міста питань". Представникам громадського сектору, які випадково дізналися про захід і хотіли на нього потрапити, пояснили, що вони не "акредитовані" і не пустили на закриту нараду.

Що ж відбувалося на закритому заході? В коментарях на мій пост в соціальній мережі  Faceboock пан Дьомін зазаначив, що запрошував, кого хотів, а екс-головний архітектор міста Анна Бондар підтвердила свою присутність на закритому заході і повідомила, що не представляла громаду, а представляла проект "Головна вулиця" – розроблену, але не втілену модель комунікації між всіма зацікавленими сторонами при намірах щось робити на Хрещатику. За словами інсайду, саме цей проект має реалізувати компанія Народного депутата України Максима Микитася "УкрБуд".

Відверто космічні суми, які виділять на реконструкцію "Серця столиці", важко уявити. Але, як стверджують активісти, суму вже і уявили, і розписали "долі". Проте найстрашніше, що цей проект передбачає в собі перетворення Хрещатика на пішохідну зону. Виникла головна на сьогодні вулиця Києва ще за часів Київської Русі. На той момент вона була тою долиною, на якій схрещувалися дороги з трьох частин тодішнього Києва, звідки і отримала свою назву. На сьогодні Хрещатик, крім того, що є головною вулицею України, також виконує функції дорожньої артерії.

Неймовірна вулиця, наповнена будинками чудової архітектури, які були побудовані одним генпланом і створені в одному стилі в післявоєнний час, може пишатися вже існуючою пішохідною зоною. Пішохідна частина зі сторони McDonalds є ширшою за безліч київських вулиць і має зони відпочинку, зелені насадження і дві частини тротуару.

Читайте також: В Україні і досі класичний феодальний уклад часів Кучми, Ющенка і Януковича

Пішохідна частина з протилежної сторони без навантаження приймає багатотисячні мітинги, які постійно проходять під будівлею КМДА. А проїжджа частина, яка розділяє дві сторони "Серця столиці", є дорожньою артерією, яка з'єднує весь Київ. Але питання не в тому, що пішохідний Хрещатик нікому не потрібен, а в тому, що влада, прикриваючись провладними "громадськими активістами", хоче за спиною мешканців столиці знищувати історичну спадщину міста і при цьому наживатися. Я певен, що громада не допустить такого відвертого гвалтування.

І, на останок, доволі популістичний, але дуже умісний приклад. Спитайте себе, що більше необхідно для Києва – будівництво навчальних закладів в час тотальної забудови міста чи витрати мільйонів на реконструкцію найкрасивішої вулиці України?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр Юрченко


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини