MENU

Людожерський "Закон про п'ять колосків" і лондонське каміння для посольства СРСР – 7 серпня в історії

2057 0

1245 – на річці Сяні поблизу міста Ярослава (нині – Польща) дружина братів князів Данила Галицького та Василька Теребовлянського здобула перемогу над угорсько-польським військом. Їхня мати рано залишилася вдовою. Красуню кохали королі угрів і поляків, але княгиня їм відмовила, бо була вірною батькові своїх дітей і за будь яку ціну хотіла повернути їм державу.

1918 – підписано попередню угоду урядів Української Держави та Всевеликого війська Донського про визначення кордонів між ними та взаємне визнання незалежності й суверенності. Україні відійшли землі на схід від Маріуполя. Документ доповнювався "Додатковою секретною угодою" уповноважених донського та гетьманського урядів, згідно з якою Київ зобов'язувався якнайшвидше постачити донському війську озброєння та військове спорядження з розрахунку на три корпуси з майна, що залишилося "понад кількість, необхідну для укомплектування кількості українських військ, встановленої за угодою з Центральними державами".

1920 – у Варшаві підписано українсько-кубанський договір, за яким "Українська Народна Республіка визнає державну суверенність Республіки Кубанського краю. Республіка Кубанського краю визнає суверенність УНР. Обидві республіки зобов'язуються підтримувати одна одну в боротьбі за своє національно-державне визволення".

Читайте також: "Я бачила голод". Боротьба із чудовиськом триває

1929 – Центральний виконавчий комітет і Раднарком СРСР видали постанову "Про новий латинізований алфавіт народів арабської писемності Союзу РСР".

1932 – у СРСР прийнято "Закон про п'ять колосків". Постановою ЦВК і РНК СРСР "Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації і зміцнення громадської (соціалістичної) власності" боротьбу за охорону громадського майна визнано першочерговим завданням радянської влади. Осіб, які "розкрадали громадську власність", оголошено "ворогами народу". До державного майна зараховано вантажі на залізницях і водних шляхах, а також майно колгоспів і кооперативів (урожай на ланах, громадські запаси, склади, магазини). Було запропоновано посилити охорону транспортних вантажів та майна колгоспів і кооперативів. До 1 січня 1933-го засуджено на строк понад 10 років 54 645 осіб, розстріляно 2110.

1940 – утворена Чернівецька область.

Читайте також: Надзвичайна історія, яку береже поліське сільське кладовище. ФОТО

1948 – сесія ВАСХНІЛ визнала вчення Лисенка єдино правильним. Початок погрому генетики.

1954 – Гаазька конференція ухвалила конвенцію про долю культурних цінностей у разі військових дій.

1968 – у Лондоні українські емігранти, які протестували проти утисків українських поетів і письменників в Україні, закидала камінням посольство Радянського Союзу.

1977 – у Миколаєві було пущено на воду газотурбохід “Капітан Смірнов” – перше судно із горизонтальним навантаженням.

1983 – прийнято постанову ЦК КПРС і РМ СРСР "Про зміцнення соціалістичної трудової дисципліни", що передбачала покарання за випуск браку, прогули й запізнення на роботу, пияцтво на робочому місці. Звідтоді розпочалися масові денні облави на відвідувачів магазинів і кінотеатрів. 

1990 – Естонія скасувала дії Конституції СРСР, визнала приєднання до складу Союзу та перебування на їхній території радянських військ незаконними.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ганна ЧЕРКАСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини