Лікування в стаціонарі: безкоштовно можна тільки полежати на старому матраці
Пам'ятаю мирні радянські часи, коли в стаціонарі кордарон списували по одній таблетці через старшу медсестру відділення. Тому що це був дефіцит. Вільно тільки папаверін і платифілін. Церебролізин, який зараз критикують всі, кому не лінь, підписував головний лікар "токо для своих".
Коли мій дід у 75 років захворів на пневмонію, його відмовились госпіталізувати з анекдотичним поясненням: якщо ваш дід помре, нас будуть дуже сварити.
Батьки задіяли всі блати-переблати, діда таки поклали у стаціонар, щоб 6 раз на добу колоти пеніцилін і по одному разу строфантин і камфару (хтось ще пам'ятає такий препарат?) А от панангін доставав дідів брат, який працював завгоспом у якомусь одеському військовому санаторії (можете собі уявити рівень!))
Але сиділи коло діда самі, санітарок тоді також не вистачало. Брат ще довго згадував, як він побіг до медсестри за кисневою подушкою, бо дід задихався, а медсестра його "втішила": Ви не переживайте, ваш дід ще не сьогодні помре, він десь завтра помре.
Читайте також: Десять лікарських заповідей від Зої Казанжи
Дід прожив ще кілька років і помер, тому що, швидше всього, заробив легеневе серце від безплатної радянської медицини.
Сучасна медицина за можливостями порівняно з умовно "радянською" – це небо і земля, і за вибором діагностики, і за спектром препаратів. Але безплатно залишитись ті ж папаверін і платифілін, що й раніше.
У стаціонарах просто ставлять перед фактом: безплатно можна тільки полежати на тому матраці, що пропісяв ще мій дід.
Все інше – постільну білизну, посуд, їжу, ліки – приносьте з собою. Коли оперували батька, ми шукали по всьому місту у аптеках скальпель відповідного розміру! Скальпель! Я вже не кажу про 2 метри бязі на простиню в операційну. В операційну, блін!
І суспільство це сприйняло як щось нормальне. Ну, тому що коли твої близькі хворіють, ти не мітингуєш, а коли не хворіють, думаєш, то не твої проблеми. І так всі. І це прокотило. За спеціалізований рівень платять всі, крім депутатів у Феофанії, бо вони знають закони (це сарказм).
Читайте також: Реформа провалилася: німецькі фахівці про результати роботи МОЗ
Зараз цілеспрямовано взялись за первинний рівень і мета приблизно така ж: витиснути в платну медицину все, що можна і всіх, хто здуру поведеться на державні обіцянки.
А вторинний рівень поки що як інтелігентна прослойка. Заздрять недосяжному спеціалізованому і презирливо фиркають на первинний. Що з ними зроблять, навіть не уявляю.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки