MENU

Понад 2000 тварин можуть знову опинитися на вулиці

2045 0

Вигадана історія, яка може бути правдою: син грався у дворі і приніс додому цуценя: "Мамо, давай його залишимо!". Мама зітхає і каже: "Давай." Або інша історія, моя: у під'їзді, в шахті ліфту, застрягло кошеня. Ми з чоловіком його витягли, і чоловік питає мене: "Ми його залишимо?" Я зітхаю, бо вже одна кішка вдома є, і кажу: "Так". Для чого я навела ці приклади? Бо знаю, що вас вони не здивують, оскільки безпритульних тварин у нас дуже багато.

За даними організації Аnimal Id Info, тільки у Києві за минулий рік нарахували 2,5 тисячі безпритульних котів та собак. А за даними досліджень, які провело видання Washington Post, Україна входить в десятку "лідерів" за кількістю тварин-безхатченків серед 54 країн світу. Чому? Тому що українські домашні тварини не захищені законодавством.

Читайте також: 20 світлин, які розтоплять ваше серце. Як змінюється собака, коли знаходить дім

Не мурчить кіт? Собака пожував капець? До побачення, живи на вулиці. І нічого не буде таким горе-хазяям за це. А в Німеччині, наприклад, буде штраф – 25 тисяч євро. Плюс там у кожної тварини є чіп, тому власника легко знайти і оштрафувати.

Проблема є, проблему треба вирішувати. Є державні притулки. Є приватні притулки. Держава опікується державними, зоозахисники і волонтери – приватними. До недавна це були паралельні прямі, що не перетиналися. Але математика дала збій, і державники прийшли з перевіркою у приватний притулок "Сіріус" на Київщині. До слова, представники КП "Комунальна клиника для тварин", права яких не розповсюджуються на область.

Власниця притулку, вона ж директор, вона ж голова благодійного фонду "Сіріус" Олександра Мезінова, власноруч з нуля створила цей притулок. Сама знайшла спонсорів, співробітників, волонтерів, сама опікується життям, здоров'ям і прилаштуванням тварин. А їх у притулку, за останніми даними, 2586. Ви уявляєте, як їх багато?

І тут гості. Взявши з собою двох жінок, директор КП "Комунальна кліника для тварин" Фіщук А. В. і голова КП Заславський М. В. увірвалися на територію притулку і зробили "перевірку". Фотографували прогнилі вольєри, забрали корм для цуценят, хліб... "Дякую місту за допомогу!" – написала потім Олександра Мезінова на своїй сторінці у Фейсбуці.

Так, умови у цьому притулку не найкращі, але не тому, що Олександрі плювати на тварин, а тому, що всі зібрані кошти йдуть на їжу або лікування котів та собак. І прилаштовує вона їх не пачками щодня, бо їй важливо знати, що про тварину дбатимуть, що руки дійсно добрі. Що тварину стерилізують, аби не допустити поповнення рядів чотирилапих вуличних знедолених.

Читайте також: У Харкові за тиждень від скажених тварин постраждали троє осіб

Я завжди за те, щоб кожен починав з себе: робив те, що може робити. "Сіріус" і тисячі врятованих з вулиці собак та котів тримаються на плечах людини, яка живе саме за таким принципом. І замість того, щоб допомогти з забезпеченням притулку чи з прилаштуванням тварин, у КП "Комунальна кліника для тварин" вирішили показати, як "страждають" нещасні тварини у "Сіріусі". Яка мета у цього – хай йому грець, не розумію, адже державні притулки давно переповнені, а умови в них, за інформацією місцевих волонтерів, набагато гірші. Там норма, якщо тварина помирає – звільняється місце для іншої.

Якщо хтось робить добре – допоможіть. Не можете? Відійдіть в сторону і спостерігайте. Але не лізьте, якщо не здатні зробити краще.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга БРОДСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини