MENU

Як лікувати бронхіальну астму

2540 0

Астма належить до тих захворювань, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта. Саме тому важливо знати, чому виникає хвороба та регулярно отримувати лікування.

Ліки від бронхіальної астми можна отримати безоплатно або доплативши невелику різницю за програмою "Доступні ліки".

Читайте також: 5 продуктів, які замінять сир 

Бронхіальною астмою можуть хворіти люди усіх вікових груп, але найчастіше це діти та молодь. Астма вважається невиліковною хворобою. Проте можна контролювати перебіг захворювання та прояв симптомів. Вченим досі не вдалося точно визначити основні причини астми. Однак більшість експертів погоджуються, що генетична схильність в поєднанні з зовнішніми подразниками є найбільш поширеними факторами ризику.

Найбільш поширені причини бронхіальної астми:

– Алергени. Пацієнти, що страждають від алергічного риніту або атопічного дерматиту, мають в 3-5 разів вищий ризик захворіти на бронхіальну астму. І навпаки: бронхіальна астма може спровокувати алергією на певні подразники.

– Спадкова схильність. Якщо хтось із ваших родичів хворів на астму, то ви автоматично відноситесь до групи ризику.

– Шкідливі умови праці: вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці.

– Низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності.

– Часті респіраторні захворювання.

– Деякі препарати можуть викликати загострення хвороби у людей, які вже хворіють на астму.

– Ожиріння.

– Низька фізична активність.

Щоб зменшити ризики бронхіальної астми, підтримуйте чистоту в домі – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення. Стежте за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожуйте і фільтруйте повітря спеціальними приладами. При перших підозрах на алергію, зверніться до лікаря.

Профілактика бронхіальної астми – це обмеження хімікатів. Якщо не можете відмовитись від побутової хімії, то користуйтеся гумовими рукавичками і маскою. Причиною астми можуть також стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем!

Будьте активними. Навіть якщо ви не займаєтесь спортом, мотивуйте себе гуляти щодня за будь-якої погоди. Астма є серйозним хронінчим захворюванням, тому курс лікування має призначати лікар. Раннє лікування призводить до стійкої ремісії, а прийом базових препаратів спровільнює прогресування хвороби.

Читайте також: Психіатр пояснив, до яких хвороб можуть призвести думки. ВІДЕО

Однак ліки – це не єдиний спосіб боротьби з астмою. Важливо також уникати можливих факторів ризику розвитку астми – подразників, які викликають запалення дихальних шляхів. Кожна людина повинна бути добре інформована про це, та знати, які саме фактори ризику найбільш небезпечні саме для неї. За потреби проконсультуйтеся щодо можливих ризиків з вашим сімейним лікарем.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини