MENU

Як дитина навчатиметься в школі успішніше – у шкільній формі чи в одязі, який обере сама?

1170 0

Для багатьох шкільна форма була важливим атрибутом, коли ми ходили до школи. Утім зараз батьки все більше дискутують, як дитина навчатиметься в школі успішніше – у шкільній формі чи в одязі, який обере сама?

Міністерство охорони здоров'я України ініціював інформаційну кампанію “До школи”, щоб допомогти батькам, дітям та освітянам підготуватися до здорового і корисного навчального року. Як тут не згадати про шкільну форму :) Тим більше, що це досить спірна тема, адже думки як батьків, так і науковців з цього приводу розділяються.

Прихильники шкільної форми вважають, що це обов’язковий атрибут в навчальному процесі. Він впливає на продуктивність навчання, оскільки діти мають можливість зосереджувати увагу на інформації та не переймаються зовнішнім виглядом. Через це вони стають більш уважні та старанні.

Читайте також: Підготовка дитини до школи: ТОП-6 порад для батьків

Ще один аргумент “За” – краща поведінка та дисципліна. Завдяки шкільній формі покращується відвідуваність уроків, діти стають більш вмотивовані та серйозні.

Втім, не завжди однаковий одяг має позитивний ефект на процес навчання дитини. Є також дослідження, які не виявили значущої різниці в тому, чи носять учні форму. Тобто форма ніяким чином не впливала на показники успішності та відвідуваності учнів.

Не найкращим чином однаковий одяг може впливати і на креативність дітей та свободу самовираження. Не тільки в плані творчості, але й свободи рухів.

До того ж, додатковий одяг найчастіше – значний фінансовий тягар для родини, адже якісна шкільна форма не дешева.

Носити чи не носити форму – вирішує керівництво школи разом з батьками. В Україні запровадження форми регламентується статутом та правилами внутрішнього розпорядку школи. Батьки можуть долучатися до вирішення цього питання також.

Читайте також: 5 мифов о частном образовании в Украине

Головне, щоби в центрі уваги були діти. Найважливіше дослухатися до них та допомагати зручно та безпечно навчатись. Успішної та спокійної вам підготовки до школи. А якими характеристиками керуватися, щоб обрати безпечний та зручний для дитини шкільний одяг, почитайте на сайті МОЗ України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини