MENU

ТОП-16 важливих порад українським відпочивальникам

3586 0

Якщо враховувати суботу-неділю 1-2 вересня, то ми ще маємо 2 повноцінних літніх тижні. Тож сезон відпусток нині у найбільшому розпалі. Серед нас є й такі, хто віддає перевагу “оксамитовій” першій половині осені, яка на наших морях – Чорному й Азовському – на осінь майже не схожа. Не кажучи про тих, хто полюбляє щось значно південніше.

У зв’язку з цим, пані та панове, Вашій увазі пропонуються деякі чи то поради, чи то побажання щодо того, як найліпше провести ці щасливі і безтурботні дні. З користю для себе та для оточуючих.

Комусь наведені нижче думки, можливо, здадуться наївними. Й непотрібними.

Когось вони розвеселять, змусять сміятися. Чудово! Головне, що написане тут не буде марним.

Але більшість, напевно, візьме з цього дещо корисне і цікаве. 

Читайте також: Як не змарнувати серпень і налаштуватися на вересень

– Обов’язково точно повідомте своїм близьким, коли, куди й на скільки Ви вирушаєте. Непогано, про всяк випадок, й лишити координати того місця, де Ви мешкатиме на відпочинку. Або ж особисті дані тих, хто вирушає разом із Вами. Звісно ж, подібні дані є конфіденційними і їх ніколи не слід виставляти у відкритих джерелах.

– Ви відпочиваєте, а вони “працюють”. “Працюють” злодії, злодійки, шахраї й шахрайки. Тому не беріть ніколи з собою на один окремо узятий вихід “у люди” великі гроші, не показуйте їх, не “світіть” ними на різні боки. Взагалі, майте менше такої привабливої для декого готівки. Зараз вже є карточки.

– Не сідайте грати у “дорослі” карти з незнайомими людьми. Хіба що йдеться про легальне казино десь за кордоном.

– Якщо я зараз напишу “Не пийте із незнайомим”, Ви заперечите: “Це параноя”. Вирішувати Вам. Де, скільки, що. Завжди спершу думайте головою.

– Якщо Ви любите одягати коштовні прикраси (насамперед то стосується наших чарівних пані), то спершу поміркуйте – куди, для чого й для кого Ви прикрашатимете ними свої ніжні тіла. І як Ви туди й назад добиратиметеся: якщо кудись у гості, на прийом чи у солідне місце, куди (і звідки, що дуже важливо) Ви їхатимете на авто і у супроводі відданих Вам лицарів, то це одна справа, а якщо просто аби десь, перепрошую, потинятися ввечері темними закапелками незнайомого міста, то це, даруйте, справа геть інша й доволі небезпечна.

– У спілкуванні з різними, на перший погляд, милими й доброзичливими співрозмовниками (у потязі, літаку, на пляжі, в ресторації, готелі, пансіонаті тощо) не давайте про себе стратегічної, критично важливої інформації. Вміти гарно розкрутити потенційну жертву на відверту розмову – основа цілої низки кримінальних “професій”.

– Коли Ваші діти перебувають у воді, завжди будьте поряд із ними. Тобто теж у воді.

– Візьміть з собою гарну книгу, яку Ви вже давно мали подужати, проте ніяк не мали нагоди. Звичайно ж, українською. Читання – фундамент гарного усного мовлення.

– Книжки будуть корисними й дітям. Гадаю, це твердження додаткового пояснення не потребує.

– Усюди послуговуйтеся українською мовою. Нехай обслуговуючий персонал знає, що ми – українці, україномовні українці. Й враховує це у своїй роботі.

Читайте також: Мандрівник показує неймовірний світ через свій об'єктив

– Було б непогано, аби про собі у Вас була наша національна символіка. Особливо, якщо Ви зупинитеся на природі або у кемпінгах. Там і прапор як слід можна поставити.

– Мова й символіка, насправді, не провокуватиме “вату”, а захищатиме Вас від неї. Це викликатиме повагу й спонукатиме інших теж не стояти осторонь у цих важливих питаннях.

– Окрім того, мова й символіка, в разі потреби допоможе Вам легко починати делікатну роз’яснювальну роботу з тими, хто приїхав на відпочинок з окупованих територій або ж із Росії (!). Так, відтіля як їхали до нас, так і їдуть.

– Також Вам, товариство, неодмінно зустрічатимуться “білоруси”, котрі білорусами себе, на жаль, не завжди вважають і така дивна й, можливо, досі не надто відома Вам формація як “придністровці” – мешканці тимчасово окупованого РФ лівого берегу Дністра на території Молдови. Їх багато на сусідній для них Одещині. Вони є етнічними українцями і завжди ними були. Пояснюйте їм, що чекати лишається все менше і менше, й Придністров’я неодмінно повернеться до складу Великої України. За домовленістю з Румінією. Це без питань.

Читайте також: Чому варто подорожувати молодим?

– З білорусами правильно вітатися так: “Живе Білорусь!”. Відповідь: “Живе вічно!”. З ними теж слід говорити. Одна така душевна розмова може неабияк вплинути на чиюсь життєву позицію. А говорити варто про те, що час панування Лукашенка, луканоміки й лукашизму спливає. Й незабаром наші північні сусіди (не плутати зі східними) знову матимуть шанс відірватися від Москви. Та ж не пускатиме, ще й як не пускатиме. Ось до цього їм і слід готуватися.

– Щодо перебування на свіжому повітрі. Зауважте, що в Карпатах сильна вологість, а ночі не зовсім теплі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ДОБРИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини