Uber як система формування відносин між споживачами та бізнесом
Правила ведення бізнесу в країні в цілому та на споживчому ринку окремо можна порівняти лише з тим, що відбувається на українських дорогах, де діє одне єдине правило: Ніяких правил!
Дерегуляція та адаптація вітчизняного законодавства поклала основну відповідальність за все на сам бізнес, який виявився не готовим працювати за європейськими правилами.
Усім здалося, що безвідповідальність – це головне правило. Але як сказала одна людина: Вони не розуміють, що якщо в Україні правоохоронні та контролюючі органи – це люди з пліттю, то в Європі – це люди з сокирами!
Читайте також: Спільна риса українського бізнесу: набрати оберти та перетворитись на г*вно - блогер
Частина відповідальності за це лежить на державі, а частина на споживачах. Держава не може бути ефективною не тільки в управлінні власним майном, але й в створенні умов на споживчому ринку.
Тому перша скрипка завжди належить покупцям, а державі треба залишити останню лінію захисту – контроль. Як люди голосують своїми грошима, так і працює бізнес.
Те, що твориться на наших дорогах, можна назвати лише тільки словом “жах”. Але існують дві паралельні реальності: перша – це таксі, які є головними порушниками, але є і Uber, який працює у своєї переважній більшості за правилами.
Це і є диктат споживача. Саме мережева економіка вибудовує свої норми поведінки, які в нашому випадку, без втручання держави та самої компанії, є значно більш жорсткими, аніж законодавство.
Нас не цікавить, чи сплачують вони податки, чи наявна в них ліцензії на право займатися діяльністю таксі. Ми їх оцінюємо та ранжируємо за іншими критеріями.
І тим, за що ми їх цінуємо, вони відрізняються від інших, а саме зовнішнім виглядом машин, поведінкою водія, його манерою їздити та навіть навиками спілкування.
Тому поки споживачі скаржаться, але купують продукцію виробника, який як вони вважають їх обманює, та роблять це в магазинах, де це відбувається – вони голосують грошима за свій подальший обман.
Здавалося би бізнесу такі умови повинні подобатись, але ще ніколи вітчизняний бізнес не біг так з країни. Якщо раніше ми говорили про виведення грошей із країни до Кіпру, або Британських Віргінських островів, то ці гроші завжди поверталися до країни, але без сплати податків.
Читайте також: Три стратегічні помилки, яких в Україні припустився Uber
Зараз гроші вже не повертаються.
І вперше за роки незалежності України тікає малий та середній бізнес. Раніше на кожен добрий рік припадав один поганий.
А зараз вже 10 років підряд йдуть погані новини. І кінця побачити не можливо. Тому люди закриваються та емігрують до інших країн. Навіть не допомагають наші 30-100% рентабельності.
Усі наші громадяни, хто розповідає про бізнес за кордоном, починає з того, що таких прибутків там не має і 5-8% річних вважається нормальним. Але це з місяця в місяць, із року в рік. Тому краще так, ніж як на американських гірках.
Українці завжди підлаштовуються під існуючі правила. В Україні ми створили хаос, а наші трудові мігранти є одними з найзаконослухняних серед усіх іноземців в Європі. Що тільки підкреслює нашу адаптацію під зовнішнє середовище.
Залишилось тільки в Україні побудувати Європу…
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки