До школи: які медичні довідки потрібні дитині до 1 вересня
Якщо ви прийшли до школи, а від вас вимагають "Медичну карту дитини" (форма № 026/о) – документ на купу сторінок, що заповнювався від руки медиками та зберігався у школі, скажіть, що його скасували.
Цей документ ще від березня 2018 року більше не потрібен для прийняття дитини до школи, проте досі у деяких навчальних закладах його продовжують вимагати за звичкою. Тож нагадую освітянам, батькам та медикам – "Медична карта дитини" більше не потрібна!
Читайте також: "Совдепівський маразм". Львівська ОДА зганяє дітей на святкові заходи. ДОКУМЕНТ
Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах суперечить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого сімейного лікаря або педіатра, та отримати стандартні довідки:
1) Довідка форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду".
Ваш педіатр чи сімейний лікар видасть цю довідку після огляду дитини. У довідці для школи лікар зазначає:
– прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
– місце проживання дитини, телефон батьків;
– найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
– дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
– висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
– групу для занять фізичною культурою;
– рекомендації.
Читайте також: Освітня реформа: як зміниться навчання
За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.
2) Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень".
Вона містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування. Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров'я України.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки