MENU

Їсти, щоб заспокоїтись. Як це працює?

962 0

Те, що їжа може заспокоювати, знижувати тривожність, покращувати настрій, створювати відчуття психоемоційного комфорту – доведений факт.

Але чи безпечна для здоров’я звичка "заїдати" стрес чимось смачненьким? Які продукти справді допомагають заспокоїтися? І що робити, аби скинути набуті шляхом стресового переїдання зайві кілограми?

Вчені з’ясували, що навіть не схильні до переїдання люди, які заявляють при опитуванні, що під час стресу втрачають апетит, у тяжкі періоди життя збільшують споживання солодощів.

Читайте також: Доказано наукой: гражданский брак ведет к похудению

Це – типова помилка, бо насправді заїдання стресу солодким має зворотну дію. Спершу настає швидке задоволення, але невдовзі знижується концентрація цукру у крові, що спричиняє викид у кров стресових гормонів.

У результаті – замкнене коло... Що ж робити? По-перше, слід заспокоїтися. Підвищення апетиту під час або після тривожних ситуацій - це абсолютно нормальне явище. Не варто картати себе за надмірний потяг до їжі.

По-друге, якщо вже "заїдати" стрес, то продуктами, які допоможуть організму заспокоїтися. Справді, такі продукти є. Передовсім, до них належать ягоди - саме так, будь-які ягоди! Вуглеводи, що містяться в них, перетворюються на цукор дуже повільно, тому у вас не виникне різких перепадів концентрації цукру у крові.

Крім того, в ягодах багато вітаміну С, який допомагає організму впоратися зі стрибками стресового гормону кортизолу.

Отже, для подолання стресу корисно споживати, крім ягід, якомога більше інших продуктів, що містять вітамін С: солодкий перець чай з шипшини і калини ківі всі види капусти цитрусові шпинат.

Інші важливі для протидії стресу речовини – вітаміни групи В, які відіграють значну роль у підтриманні нормальної діяльності нервових клітин. Отже, щоб послабити нервове напруження, з’їжте, приміром, половинку авокадо або банан –ці плоди надзвичайно багаті на вітаміни групи В, а також С, Е, РР, К та цінні мікроелементи, як-от магній і калій.

Корисними в цій ситуації будуть і горіхи – волоські, мигдаль, ліщина, кеш’ю, фісташки, а також насіння – соняшникове й гарбузове. Вони допоможуть стимулювати роботу мозку, і, завдяки високому вмісту вітаміну Е, подолати оксидативний стрес, який руйнує здорові клітини організму. 

Відомо, що стрес підвищує потребу організму в магнії і породжує бажання споживати в підвищених кількостях продукти, багаті не тільки на магній, але й на калорії: шоколад, сухофрукти тощо. І тут час сказати собі: "Стоп!"… … і зусиллям волі нормалізувати режим харчування.

Не треба сидіти, склавши руки, вважаючи, що тепер вам ніколи не позбутися цих кілограмів. Для початку засвоймо одне правило: ми маємо дуже чуйно ставитися до свого організму і задовольняти його реальні потреби. А для цього треба реально оцінити свою ситуацію. Проблеми, які вас турбували, вирішено? Тривоги позаду? Ви спокійні, врівноважені та бадьорі, маєте позитивний і діяльний настрій? Отже, настав сприятливий період для схуднення.

У такому психоемоційному стані буде легко й необтяжливо дотримуватися обмежень у харчуванні. Але на тлі сімейних негараздів, конфліктів на роботі, затяжного стресу будь-які спроби "сісти на дієту" не лише приречені на поразку, але й можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Тому в цій ситуації поставмо перед собою завдання "мінімум" – не набрати ще більше зайвої ваги.

Обмежуємо кількість жирів, передовсім тваринних. Їмо побільше овочів, злакових і нежирних білкових страв - м'ясо, рибу, молочні продукти. Намагаємося обмежити вживання цукру.

Читайте також: Очищение организма от шлаков – миф

Їмо частіше, малими порціями, повільно. Перед основними прийомами їжі робимо маленькі перекуси. І, головне, - віримо, що кращі часи обов’язково настануть.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Живи активно


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини