Як трудові мігранти рятують Україну
Національний банк України прогнозує надходження в цьому році в Україну близько $11,5 млрд від трудових мігрантів, які працюють за кордоном.
Колись представник чеського посольства, в особистій бесіді, пояснив у чому різниця між робітниками чехами та українцями. Коли викликаєш чеха ремонтувати кран, то він запізниться, нічого не полагодить і візьме гроші за виклик. Коли на виклик приїжджає українець, то він прийде на п'ять хвилин раніше і буде чекати господаря квартири, швидко і якісно полагодить поломку, а вартість послуги буде вдвічі меншою.
Читайте також: Боротись з міграцією потрібно створенням тиску на компанії та працівників для підвищення продуктивності праці
Така політика призвела до того, що українці – затребувана робоча сила в країнах східної Європи. Робітники-українці переводять зароблені гроші в Україну. Тільки за перший квартал 2018 року з Польщі до України наші громадяни переслали мільярд доларів.
За підсумками 2018 року експерти очікують, що надходження в Україну від "заробітчан" перевищать $10 млрд. Це значна сума грошей. У попередні роки таких надходжень не було. Таке надходження валюти в країну впливає на курс. Держава досі утримує валютний курс тільки завдяки грошовим переказам людей, які виїжджають працювати до східно-європейських країн.
Скажу більше, економіка східно-європейських країн багато в чому побудована на українських співробітниках, а в Україні починаються проблеми і кадровий голод на ринках.
Вже зараз керівники великих компаній зазнають труднощів з наймом співробітників. Керівник інтернет-магазину Rozetka.ua Владислав Чечоткін каже: "Компанія не може найняти відповідного співробітника на вакансію, кожен раз це вже складності". Про схожу ситуацію говорять представники Метро та інших підприємств. При цьому торгові мережі не висувають високих вимог до співробітників, але навіть при цьому відчувають труднощі з наймом персоналу. У такій ситуації про кваліфіковану спеціальну робочу силу навіть не доводиться говорити.
Крім надходжень від "заробітчан" друге можливе джерело доходу – інвестиції. Коли в країну підуть інвестиції, Україна зіткнеться з кадровим дефіцитом робочої сили. Тоді доведеться застосувати іншу політику і скористатися "принципом пилососа". Грубо кажучи держава буде підбирати всіх можливих кваліфікованих працівників. Потрібні будуть співробітники, здатні виконувати роботу, яку роблять зараз "заробітчани" в країнах східної Європи.
Україна стане майданчиком або домом для людей з Білорусі, Казахстану та інших країн, які працюють в Росії і готові працювати за ще менші гроші. Вони й замінять тих, хто виїхав.
Читайте также: Скільки заробітчани заробляють щомісяця у Польщі
На жаль, іншого виходу в України немає. Через це пройшли всі країни східної Європи: Польща, Прибалтійські країни і Чехія. Свого часу вони втратили значну частину кваліфікованої робочої сили, яка виїхала до Великої Британії та Німеччини. Тому наша держава не самотня у своїх проблемах і боятися цього не потрібно.
А надходження від "заробітчан" вже стали важливим фактором стабільності гривні. І за те, що в Україні долар досі не по 35 і не по 40 можна сказати "спасибі", зокрема і їм.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки