MENU

Зростання попиту на робочу силу в Україні призвело до підвищення заплат, – НБУ

291 0

У червні 2023 року в Україні продовжилася тенденція підвищення попиту на робочу силу. Це зумовило відновлення зростання зарплат.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ (липень 2023 року), інформує UAINFO.org.

"Зростання кількості вакансій свідчило про посилення попиту на робочу силу. Це частково пояснюється сезонним пожвавленням у будівництві та сільському господарстві", - йдеться в огляді.

Водночас, за даними сайтів, пропозиція робочої сили залишалася стабільною.

Читайте також: Що буде з економікою, цінами та зарплатами в Україні: прогноз МВФ на найближчі роки 

За опитуваннями Соціологічної групи "Рейтинг", частка тих, хто не працює, скоротилася порівняно з початком 2023 року (більш помітно - серед ВПО).

"Посилення конкуренції за робочу силу та збереження диспропорцій на ринку праці (регіональних та кваліфікаційних), пов'язаних зокрема із досі активною міграцією, на тлі низької бази порівняння зумовило відновлення зростання зарплат", - йдеться в огляді.

Зарплати в Україні

За даними НБУ, реальні зарплати (з урахуванням інфляції) у приватному секторі України практично припинили падіння. Однак подальше їх зростання стримуватиметься складним фінансовим станом підприємств та високим рівнем невизначеності.

Читайте також: Коли скінчиться війна в Україні: НБУ озвучив прогноз та оцінив ситуацію в економіці

НБУ прогнозує, що середня номінальна зарплата в Україні у 2023 році зросте на 21,9%, а реальна (з урахуванням інфляції) на 3,7%.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини