Івченко: Всі обіцянки про підтримку невеликих товаровиробників та фермерів так і залишилися обіцянками. Фактів – безліч!
Після закінчення чергової сесії я проїхав майже всіма регіонами України. Разом з колегами проводив зустрічі з жителями міст, районних центрів, сільських громад та невеликих селищ.
Майже всюди виникали дискусії і лунали запитання – що відбувається в країні, чому не поважають фермерів та дрібних сільгоспвиробників, чому підтримуються великі латифундії, а невеликі господарства лише чують про їх підтримку? Чому продовжується земельне та майнове рейдерство, а у фермерів відбирають землі постійного користування?
Що стосується державної підтримки: для того, щоб фермер міг нею скористатись, йому необхідно мати або ж всю суму власних коштів, або ж отримати кредит.
Читайте також: Держава має подбати про те, щоб аграрії мали змогу купити землю за розумною фіксованою ціною і в кредит, – Тимошенко
Як правило, своїх вільних коштів у невеликих фермерських господарствах практично не має, а кредити, зазвичай, видають лише під 200% заставу. Інколи доходить і до справжнього маразму: фермер маючи власних 200 тис., отримав поворотну підтримку в Укрдержфонді в сумі 170 тис., маючи можливість компенсувати банківські відсотки по державній програмі вирішив придбати вітчизняний трактор ЮМЗ за 560 тис. гривень. І що ви думаєте? Державні Приватбанк і Ощадбанк йому відмовили!
Правду кажучи, рік назад, коли була прийнята "Концепція розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів", коли в Державному бюджеті на стимуляцію їх розвитку та підтримку було передбачено 1 млрд. гривень, я мав надію, що нарешті наша влада повернулася обличчям до дрібних аграріїв. Але спілкування з людьми переконало мене у зворотньому – нічого доброго нашому селянину від нинішньої влади чекати не слід.
Всі обіцянки про підтримку невеликих товаровиробників так і залишаться обіцянками, а простий фермер як не міг раніше придбати техніку, взяти кредит на розвиток господарства, так і нині він цього зробити не може. Фактів – безліч!
Про провал програм державної підтримки зрозуміли вже всі – як селяни, так і у владних кабінетах, в тому числі і в Мінагрополітики.
Читайте також: Вадим Івченко: Заможність сільських сімей та економічний добробут громад – невід'ємна складова галузевого розвитку
Тож ініціатива Союзу Українського селянства, Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та Асоціації фермерів та приватних землевласників України про проведення зібрання селян південного регіону в місті Одеса 25 вересня 2018 року (детальна інформація на сайті www.farmer-ukr.com) заслуговує на особливу увагу!
Необхідно проаналізувати всі пункти як Концепції, так і державної підтримки, послухати селян і отримати підтвердження щодо провалу державної підтримки та виробити механізми, які дозволять усунути недоліки, та надати ці рекомендації уряду до прийняття бюджету на 2019 рік.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки