MENU

Проблема "хрущовок" з кожним роком стає дедалі актуальнішою

1731 0

А ви вважаєте, що "хрущовки" придумав Хрущов? Звісно, що ні.

Архітектурний стиль, який назвали "функціоналізмом", придумав відомий архітектор Ле Корбуз’є. Ще до Другої світової війни. І сформулював його основні принципи: використання чистих геометричних ліній, відсутність виступаючих архітектурних деталей на фасадах, використання готових панелей із скла і залізобетону, проста кольорова гама. Ніяких надлишків і "ампірів".

Перші такі будинки побудували в Амстердамі і Берліні. У 1923-1930 роках.

Читайте також: Бомба сповільненої дії: як бути з київськими хрущівками

Ідею п’ятиповерхівок Микита Хрущов піддивився у Франції. Через рік після смерті Сталіна було вирішено, що "практика прикрашання в архітектурі" нікому не потрібна, тому заморозили всі сталінські будівництва. І почали будувати просте і дешеве житло.

Розробку перших радянських хрущовок доручили архітектору Віталію Лагутенко. До речі, кажуть, що проект панельних будинків – серія К-7, архітектор Лагутенко сплагіатив саме із французьких п’ятиповерхівок.

Ці коробки без надлишків будувалися досить швидко. Панелі виготовлялись на заводах. Треба було лише доставити на місце і правильно зкомпонувати. Були випадки, коли нові будинки збиралися за 12 днів. А бригада ленінградців зібрала хрущовку за 5 діб.

У "хрущовках" жив кожний десятий житель Радянського Союзу. А композитор Дмитро Шостакович навіть написав оперетту "Москва, Черьомушки" :)

У Києві вперше забудували житловий масив будинками цього типу в 1957 році. І згорнули будівництво в 1968-1969 роках через те, що перейшли до суцільної забудови в 9 поверхів і вище. Хоча окремі цегляні будинки на околицях міста зводились до 1972 року.

Планувалось, що через 25 років всі жителі із таких будинків будуть переселені в інші, більш комфортабельні.

За кордоном теж вистачає таких "хрущовок". Після Другої світової перед Європою також досить гостро стояла проблема житла. Але реконструкцією там почали займатися давно, років з 30 тому.

В Україні, тільки офіційно, аварійними визнано 75 мільйонів квадратних метрів житла. В Києві "застаріли" 3 055 багатоповерхових будинків.

І проблема зношеного житла для країни стає з кожним роком дедалі актуальнішою. Майже кожна третя багатоповерхівка в Україні – одна із серій "хрущовки".

В Україні діє закон про реконструкцію житлових кварталів із застарілими будинками. Однак, незважаючи на існуючий закон, проект реконструкції не можуть реалізувати вже понад 10 років.

У 2017 році в Україні закінчився термін експлуатації "хрущовок", побудованих в 1957 році. Після цього жити в такому будинку, відзначають експерти, небезпечно. П’ятиповерхівки потрібно або капітально ремонтувати (утеплювати і зміцнювати стіни, міняти всі комунікації), або зносити.

Читайте також: Яка кількість аварійного житла у Києві

Експерти кажуть, що через 10 років власники хрущовок просто опиняться на вулиці.

Можливо, у нас є приклади реновації хрущовок? На фото зображено, як з реновацією справилися в Німеччині

і в Білорусі

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Зоя КАЗАНЖИ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини