MENU

Читайте більше – живіть довше! Дослідження

1715 0

Вчені стверджують: читання книжок тісно пов’язане з тривалістю життя! Тож якщо ви книголюб, то проживете, як мінімум, на 2 роки довше за інших.

В дослідженні, яке тривало 12 років, взяли участь 3 635 людей у віці за 50. Їх було поділено на три групи: в першу ввійшли ті, хто взагалі не читав книги, в другу – хто читав до 3.5 годин в тиждень, а в третю – люди, які читали більше аніж 3.5 год в тиждень.

Цікаво! В матеріалі, опублікованому в журналі Social Science & Medicine, вказано, що книги, як правило, читають жінки з вищою освітою та високим доходом.

Читайте також: Забудьте про осінню депресію: 5 книжок вересня, вартих вашої уваги

Тому дослідники керувались також такими факторами, як вік, раса, здоров’я, депресія, зайнятість та сімейний стан.

Отож, за ці роки вони дійшли до висновку, що у людей, які читали приблизно 3.5 години в тиждень, ризик смерті виявився нижчим на 17% в порівнянні з тими учасниками дослідження, які взагалі не читали. А для людей, які читали більше аніж 3.5 години в тиждень ця ймовірність зменшилась на 23%. 

"Тривалість життя людей, які читають хоча б півгодини на день, збільшується в порівнянні з тими, хто взагалі не читає", – професор епідеміології Єльського університету Бекка Р. Леві

Читайте також: Про справжніх читачів та імітаторів

Варто також зазначити, що в середньому книголюби проживали приблизно на 2 роки більше за інших.

"На показники також вплинули освіта, рівень достатку, пізнавальні здатності людини та багато інших факторів”, - додала дослідниця.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ніколас БАКАЛАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини