MENU

Супрун: Завершення життя – це великий крок у неправильному напрямку

1856 0

Наше життя – безцінне. І коли ми чуємо про те, що людина самостійно вирішує його завершити – це не вкладається в голові, адже завжди таке рішення спричиняє багато страждань та суму.

Є безліч позитивних прикладів, як після тривалої депресії, травми чи навіть спроби вчинити самогубство, люди повертаються до нормально життя та навіть допомагають іншим з цим боротись. Такі історії є свідченням того, що тривожні думки можна подолати, якщо мати підтримку та розуміння з боку близьких та не боятись про це говорити.

Сьогодні Світовий день запобігання самогубствам. Маємо всіма способами привертати до цього увагу. Адже не всі можуть говорити про це відкрито, інколи – це навіть тема-табу. Таке ставлення до проблеми стає причиною появи стигми у суспільстві, і люди, які потребують допомоги бояться по неї звернутися.

За даними ВООЗ, у світі щороку близько 800 тисяч людей закінчують життя самогубством, це стається кожні 40 секунд. В рази більше людей намагаються скоїти самогубство, але, на щастя, їх вдається врятувати. Кожна з таких втрат – велика трагедія, яка зачіпає життя тисячі сімей та має суттєві негативні наслідки для суспільства.

Читайте також: Позбутися місць несвободи: як зробити так, аби потреби в інтернатах не було

В сучасному світі самогубство є однією з найбільш актуальних психологічних і соціальних проблем. Науковці до цього часу не мають точної відповіді на запитання, що саме змушує людей вкорочувати життя та як цьому можна ефективно запобігати.

Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на злочин проти самої себе. Багато самогубств відбуваються імпульсивно в моменти кризи, коли стає важко впоратись з життєвими негараздами – фінансовими проблемами, завершенням стосунків чи важкими хворобами. В зоні ризику знаходяться також люди, які мають алкогольну чи наркозалежність.

Читайте також: Що нищить, але не знищить українську сім’ю

Крім того, люди, які стали свідками конфліктів чи катастроф, пережили насильство або втрату близької людини – сильно пов'язані з деструктивною поведінкою. Показники самогубств також є високими серед уразливих груп, які зазнають дискримінації.

Завершення життя – це великий крок у неправильному напрямку. Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають за щось провину – неодмінно поговоріть з ними! Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу. Найкраще рішення – звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини